Treść strony

Aktualności 2020

Stronicowanie

 • ROLNIKU, TWOJE DANE SĄ BEZPIECZNE!

  ROLNIKU, TWOJE DANE SĄ BEZPIECZNE!

  2020.09.23

  Powszechny Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne. 

 • MACOVIA CUP 2020 - GRAMY DLA ZOSI!

  MACOVIA CUP 2020 - GRAMY DLA ZOSI!

  2020.09.23

  Zapraszamy do zapisów na turniej piłki nożnej Macovia Cup 2020, który odbędzie się 11 października na stadionie miejskim w Makowie Mazowieckim. Zapisy u Łukasza Walata do 4 pażdziernika. Środki zgromadzone na turnieju będą przekazane na leczenie Zosi.

 • UWAGA! - INWENTARYZACJA INDYWIDUALNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  UWAGA! - INWENTARYZACJA INDYWIDUALNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  2020.09.17

  Niniejszym informujemy, iż w okresie od 18 września 2020 r. do 16 listopada 2020 r., na terenie naszego miasta przeprowadzona zostanie inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła. Pozyskane w jej wyniku dane, pozwolą poznać skalę problemu, związanego
  z użytkowaniem nieekologicznych źródeł ciepła oraz podjąć właściwe działania  inwestycyjne, zmierzające do poprawy jakości powietrza.

  Inwentaryzacja zostanie przeprowadzona przez ankieterów, którzy będą posiadali imienne upoważnienie Burmistrza Miasta Makowa Mazowieckiego. Ankieterzy odwiedzać będą Państwa nieruchomości od poniedziałku do soboty w godzinach:

  900-1900 (poniedziałek – piątek),

  900-1400 (sobota).

  Podczas inwentaryzacji nie będą zbierane dane osobowe, a dane uzyskane na potrzeby ankiety nie będą udostępniane publicznie.

  W celu sprawnego przeprowadzenia inwentaryzacji prosimy o wcześniejsze przygotowanie podstawowych informacji nt. ogrzewania Państwa nieruchomości, tj.: powierzchnia użytkowa budynku, moc kotła, klasa energetyczna kotła, rok jego produkcji oraz rok zainstalowania.

  Inwentaryzację, w imieniu Miasta Maków Mazowiecki przeprowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Makowie Mazowieckim przy ulicy Przemysłowej 5. Wszelkie informacje nt. inwentaryzacji, wizyt ankieterów oraz dystrybucji ankiet można uzyskać w biurze Spółki od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00, bądź telefonicznie w tych samych godzinach (nr tel. 29 7171561).

  Jakość środowiska, w którym żyjemy, w tym czyste powietrze to nasz wspólny cel, dlatego liczymy na Państwa zaangażowanie i współpracę.

  Uwaga!

  W lokalach lub budynkach, których użytkownicy uniemożliwią przeprowadzanie inwentaryzacji uzna się, że ich ogrzewanie następuje z wykorzystaniem najbardziej emisyjnego źródła bezklasowego (nieekologicznego). 

  Zadanie pn. ,,Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie miasta Maków Mazowiecki” zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego
  w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”.  

 • HALO! JESTEM ROLNIKIEM I CHCIAŁBYM SIĘ SPISAĆ

  HALO! JESTEM ROLNIKIEM I CHCIAŁBYM SIĘ SPISAĆ

  2020.09.17

  Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób.  
  Najważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon.  
  Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie. 
  Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy. 
  W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje. 
  Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

 • ZAMKNIĘCIE TURBINY OD 1 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

  ZAMKNIĘCIE TURBINY OD 1 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

  2020.09.14

  Od 1 października 2020 roku będzie zamknięte przejście przez turbinę. Nieczynne przejście będzie spowodowane realizacją projektu "Budowa małej elektrowni wodnej na istniejącym progu piętrzącym wraz z niezbędną infrastrukturą na rzece Orzyc".

   

   

 • UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM

  UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM

  2020.09.10

  Miasto Maków Mazowiecki informuje, że w związku z prowadzonymi robotami drogowymi na ulicy Rolnej, Admirała Rickovera i ulicy Sportowej w terminie od dnia 14 do 25 września 2020 roku będą utrudnienia w ruchu drogowym związane z wykonywaniem nowych nawierzchni bitumicznych jezdni.

 • ROLNIKU, NIE MASZ KOMPUTERA? SPISZ SIĘ W GMINNYM PUNKCIE SPISOWYM!

  ROLNIKU, NIE MASZ KOMPUTERA? SPISZ SIĘ W GMINNYM PUNKCIE SPISOWYM!

  2020.09.10

  Jeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego.
  Gminny Punkt Spisowy to specjalnie przygotowane miejsce wyposażone w komputer i Internet, przygotowane wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego – czyli obowiązkowej metody spisowej. Punkt Spisowy będzie zlokalizowany w Urzędzie Miejskim w Makowie Mazowieckim przy ul. Stanisława Moniuszki 6, I piętro, pokój nr 13 i będzie dostępny w godzinach pracy Urzędu.
  Przy korzystaniu z Gminnego Punktu Spisowego nie obowiązuje rejonizacja. Najwygodniej i najbliżej będzie oczywiście udać się do Punktu Spisowego w gminie, w której mieszkamy. Mamy jednak pełne prawo skorzystać z tej opcji w każdym urzędzie miasta lub gminy w Polsce.  
  Funkcjonowanie Gminnych Punktów Spisowych w gminach zlokalizowanych na terenie powiatów objętych obostrzeniami epidemicznymi (obszary żółte i czerwone) będzie zawieszone do czasu zniesienia obostrzeń.

 • ROZPOCZĄŁ SIĘ SPIS ROLNY!

  ROZPOCZĄŁ SIĘ SPIS ROLNY!

  2020.09.07

  Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020. 
  Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu. 
  Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy - najbezpieczniejszy i najbardziej wygodny sposób. Jak się spisać? Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz dostępny od 1 września na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Aplikacja spisowa jest dostępna przez 24 godziny na dobę. Dane potrzebne do logowania zostały umieszczone w liście Prezesa GUS.
  W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w.1
  Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl 

 • MAKÓW MAZOWIECKI "POD BIAŁO - CZERWONĄ"

  MAKÓW MAZOWIECKI "POD BIAŁO - CZERWONĄ"

  2020.09.04
  Drodzy mieszkańcy,
  Nasze Miasto bierze udział w projekcie „POD BIAŁO - CZERWONĄ”. Po zebraniu 100 głosów oddanych elektronicznie na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/ dostaniemy dofinansowanie na zakup masztu i flagi.
 • KTO MUSI WZIĄĆ UDZIAŁ W SPISIE ROLNYM?

  KTO MUSI WZIĄĆ UDZIAŁ W SPISIE ROLNYM?

  2020.09.01

  Jeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego. 

  Obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym jest nałożony na każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Może to być osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, faktycznie użytkująca gospodarstwo rolne. Na obowiązek nie ma wpływu fakt czy jest się właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje się je z innego tytułu. Tak samo jak to, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.

  Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.

  W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w. 1.

  Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl 

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30