Treść strony

Aktualności 2020

Stronicowanie

 • ZAMKNIĘCIE TURBINY OD 1 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

  ZAMKNIĘCIE TURBINY OD 1 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

  2020.09.14

  Od 1 października 2020 roku będzie zamknięte przejście przez turbinę. Nieczynne przejście będzie spowodowane realizacją projektu "Budowa małej elektrowni wodnej na istniejącym progu piętrzącym wraz z niezbędną infrastrukturą na rzece Orzyc".

   

   

 • UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM

  UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM

  2020.09.10

  Miasto Maków Mazowiecki informuje, że w związku z prowadzonymi robotami drogowymi na ulicy Rolnej, Admirała Rickovera i ulicy Sportowej w terminie od dnia 14 do 25 września 2020 roku będą utrudnienia w ruchu drogowym związane z wykonywaniem nowych nawierzchni bitumicznych jezdni.

 • ROLNIKU, NIE MASZ KOMPUTERA? SPISZ SIĘ W GMINNYM PUNKCIE SPISOWYM!

  ROLNIKU, NIE MASZ KOMPUTERA? SPISZ SIĘ W GMINNYM PUNKCIE SPISOWYM!

  2020.09.10

  Jeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego.
  Gminny Punkt Spisowy to specjalnie przygotowane miejsce wyposażone w komputer i Internet, przygotowane wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego – czyli obowiązkowej metody spisowej. Punkt Spisowy będzie zlokalizowany w Urzędzie Miejskim w Makowie Mazowieckim przy ul. Stanisława Moniuszki 6, I piętro, pokój nr 13 i będzie dostępny w godzinach pracy Urzędu.
  Przy korzystaniu z Gminnego Punktu Spisowego nie obowiązuje rejonizacja. Najwygodniej i najbliżej będzie oczywiście udać się do Punktu Spisowego w gminie, w której mieszkamy. Mamy jednak pełne prawo skorzystać z tej opcji w każdym urzędzie miasta lub gminy w Polsce.  
  Funkcjonowanie Gminnych Punktów Spisowych w gminach zlokalizowanych na terenie powiatów objętych obostrzeniami epidemicznymi (obszary żółte i czerwone) będzie zawieszone do czasu zniesienia obostrzeń.

 • ROZPOCZĄŁ SIĘ SPIS ROLNY!

  ROZPOCZĄŁ SIĘ SPIS ROLNY!

  2020.09.07

  Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020. 
  Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu. 
  Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy - najbezpieczniejszy i najbardziej wygodny sposób. Jak się spisać? Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz dostępny od 1 września na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Aplikacja spisowa jest dostępna przez 24 godziny na dobę. Dane potrzebne do logowania zostały umieszczone w liście Prezesa GUS.
  W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w.1
  Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl 

 • MAKÓW MAZOWIECKI "POD BIAŁO - CZERWONĄ"

  MAKÓW MAZOWIECKI "POD BIAŁO - CZERWONĄ"

  2020.09.04
  Drodzy mieszkańcy,
  Nasze Miasto bierze udział w projekcie „POD BIAŁO - CZERWONĄ”. Po zebraniu 100 głosów oddanych elektronicznie na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/ dostaniemy dofinansowanie na zakup masztu i flagi.
 • KTO MUSI WZIĄĆ UDZIAŁ W SPISIE ROLNYM?

  KTO MUSI WZIĄĆ UDZIAŁ W SPISIE ROLNYM?

  2020.09.01

  Jeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego. 

  Obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym jest nałożony na każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Może to być osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, faktycznie użytkująca gospodarstwo rolne. Na obowiązek nie ma wpływu fakt czy jest się właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje się je z innego tytułu. Tak samo jak to, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.

  Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.

  W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w. 1.

  Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl 

 • 40. ROCZNICA PODPISANIA POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH

  40. ROCZNICA PODPISANIA POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH

  2020.09.01

  W 2020 roku obchodzimy 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.
  - Solidarność to nie trend w modzie. Solidarność to przywiązanie do wartości i mówienie o nich codziennie - mówił Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" podczas niedzielnych obchodów 40.rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie.
  „Solidarność” powstała na bazie licznych komitetów strajkowych (w tym Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Gdańsku), które z czasem przekształciły się w komisje założycielskie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. NSZZ „Solidarność” został zarejestrowany 10 listopada 1980 roku przez Sąd Wojewódzki w Warszawie. 
  Ten ogólnopolski związek zawodowy powstał dla obrony praw pracowniczych i był jednym z głównych ośrodków opozycji przeciw rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i komunizmowi. 
  Dzisiaj pamiętamy o tych wszystkich dzielnych ludziach na czele z Lechem Wałęsą, którzy podjęli walkę o godne życie, o prawo do wyrażania swoich poglądów o wolność, na zważając na represje i osobiste koszty jakie przyszło im w swoim życiu zapłacić.  

 • WYJAŚNIENIA W CZASIE PANDEMII

  WYJAŚNIENIA W CZASIE PANDEMII

  2020.08.27

  W związku z licznymi pytaniami skierowanymi do Urzędu Miejskiego wyjaśniam, że ograniczenie dostępu do Urzędu jest spowodowane profilaktyką i chęcią zmniejszenia prawdopodobieństwa możliwości przeniesienia wirusa do biur. Nie ma ono nic wspólnego ze stanem zdrowia urzędników miejskich ani członków Rady Miasta.

 • DZIAŁALNOŚĆ KLUBU SENIORA W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  DZIAŁALNOŚĆ KLUBU SENIORA W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  2020.08.24

  Po kilku miesięcznej przerwie Klub Seniora działa coraz to prężniej. Uczestnicy Klubu Seniora ćwiczą pod okiem fizjoterapeutki, tworzą niesamowite rękodzieło przy pomocy lokalnych artystów oraz dostają zalecenia od dietetyczki.

 • CHCESZ ZAPYTAĆ O SPIS ROLNY? ZADZWOŃ!

  CHCESZ ZAPYTAĆ O SPIS ROLNY? ZADZWOŃ!

  2020.08.21

  Od 17 sierpnia pod numerem 22 279 99 99 będzie działać specjalna infolinia Powszechnego Spisu Rolnego 2020. 
  W sierpniu uruchomiony zostanie nowy kanał infolinii statystycznej (nr 1) poświęcony informacjom o Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości komunikacji wszystkich mieszkańców zainteresowanych informacjami o terminach, metodach spisowych i zakresie pytań formularza spisowego. 
  We wrześniu infolinia umożliwi również przeprowadzenie spisu przez telefon. Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy z ważnych powodów nie skorzystają z obowiązkowego samospisu internetowego, będą mogli spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym. 
  Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30