Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • ZA NAMI PEŁNE EMOCJI I DOBREJ MUZYKI DNI MAKOWA 2022!

  ZA NAMI PEŁNE EMOCJI I DOBREJ MUZYKI DNI MAKOWA 2022!

  2022.06.14

  W piątek na makowskim rynku rozpoczęły się spektakle teatralne dla dzieci: „Baśń o Piecuchu Najwspanialszym na świecie” w wykonaniu Teatru Barnaby, Przygody Wieśka i Cześka „Jak Wiesiek i Czesiek znaleźli apetyt” Teatru Delikates.

 • WYPEŁNIJ OBOWIĄZKOWĄ DEKLARACJĘ CEEB - MASZ CZAS DO 30 CZERWCA 2022 R.

  WYPEŁNIJ OBOWIĄZKOWĄ DEKLARACJĘ CEEB - MASZ CZAS DO 30 CZERWCA 2022 R.

  2022.06.13
 • DIAGNOZA LOKALNYCH ZAGROŻEŃ I PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH MIASTA - ANKIETA

  DIAGNOZA LOKALNYCH ZAGROŻEŃ I PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH MIASTA - ANKIETA

  2022.05.24

  Informujemy, że na terenie Miasta Maków Mazowiecki przeprowadzana jest diagnoza lokalnych zagrożeń i problemów społecznych polegająca na wypełnieniu stosownej ankiety. Jest ona skierowana do mieszkańców oraz sprzedawców i właścicieli sklepów, w których prowadzona jest sprzedaż napojów alkoholowych.

 • CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - NIEBAWEM MIJA TERMIN SKŁADANIA DEKLARACJI!

  CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - NIEBAWEM MIJA TERMIN SKŁADANIA DEKLARACJI!

  2022.04.26

  Przypominamy, że do 30 czerwca 2022 r. właściciele lub zarządzający budynkami lub lokalami mają czas, by złożyć deklarację o źródłach ogrzewania. Jest to związane z powstałą w ubiegłym roku Centralną Ewidencją Emisyjności Budynków (CEEB), która nakłada taki obowiązek. 
  Ustawą z dnia 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw utworzono Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków (CEEB).

  CEEB jest narzędziem wspierającym wymianę starych kotłów grzewczych, będzie również miejscem gdzie dostępne będą informacje na temat wszystkich programów finansowania wymiany pieców.

  Powyższa ustawa nakłada nowe obowiązki na właścicieli lub zarządzających budynkami lub lokalami. Każdy właściciel lub zarządca budynku lub lokalu, który posiada źródło ciepła o mocy do 1 MW - musi złożyć specjalną deklarację. 

  Czym jest deklaracja?

  To rodzaj ankiety w której podaje się:

  • imię i nazwisko albo nazwę właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby
  • adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw,
  • informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach,
  • numer telefonu właściciela lub zarządcy (opcjonalnie),
  • adres e-mail (opcjonalnie).

  Kogo dotyczy deklaracja?

  • Każdego właściciela lub zarządcę budynku lub lokalu który posiada źródło ciepła o mocy do 1 MW.

  Kiedy składam deklarację?

  • Dla nowo powstałych budynków - w terminie 14 dni od dnia uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.
  • Dla istniejących budynków - w terminie 12 miesięcy licząc od 1 lipca 2021 r.

  W jaki sposób mogę złożyć deklarację?

  • W formie elektronicznej – poprzez portal zone.gunb.gov.pl (wymagane jest posiadanie profilu zaufanego lub e-dowodu)
  • W formie papierowej – poprzez wypełnienie oraz złożenie odpowiedniego formularza (wzory dostępne w załącznikach) w Urzędzie Miasta.

  Uwaga! Obowiązek złożenia deklaracji jest nałożony ustawowo i za jego niewypełnienie w wyznaczonym terminie grozi grzywna.

   

  Deklaracje oraz więcej szczegółych znajduje się w naszej zakładce:

  https://bip.makowmazowiecki.pl/392,ochrona-powietrza

 • ZASADY BEZPIECZNYCH WAKACJI

  ZASADY BEZPIECZNYCH WAKACJI

  2022.06.27
 • ZMIANA PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

  ZMIANA PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

  2022.06.20

  Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniem o zmianie przepisów uchwały antysmogowej dla województwa mazowieckiego, jednocześnie przypominamy, iż od 1 stycznia 2023 r. nie będzie wolno używać kotłów na węgiel lub drewno niespełniających wymogów dla klas 3, 4 lub 5 wg normy PN-EN 303-5:2012.

 • 1421- 2021 CZYLI 600 LAT ISTNIENIA MIASTA MAKÓW MAZOWIECKI – BĄDŹMY DUMNI Z NASZEGO MIASTA!

  1421- 2021 CZYLI 600 LAT ISTNIENIA MIASTA MAKÓW MAZOWIECKI – BĄDŹMY DUMNI Z NASZEGO MIASTA!

  2022.06.15

  10 czerwca w Centrum Dialogu Kulturowego „Dom Wesołka” odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich miastu Maków Mazowiecki podczas, którego Burmistrz Miasta podziękował wszystkim przybyłym gościom za realny wpływ na rozwój i życie miasta.

  „Przez ten rok odbyło się wiele wydarzeń, które przybliżyły historię miasta, przybliżyły nas makowian do siebie, dały poczucie jedności i wspólnoty. To właśnie nam w udziale przypadł zaszczyt świętowania wielkiego jubileuszu, który stał się symbolem solidarności naszego miasta, a my mieszkańcy staliśmy się świadkami ważnej chwili w jego historii” – powiedział Burmistrz Miasta. Dalej dodając: „Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie ze strony rządowej na czele z wicepremierem Henrykiem Kowalczykiem, samorządowi Województwa Mazowieckiego na czele z Marszałkiem Adamem Struzikiem i radnemu sejmiku województwa mazowieckiego Mirosławowi Augustyniakowi”.

  Gospodarz spotkania wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyli dyplomy uznania w podziękowaniu za zasługi i pracę na rzecz naszego Miasta. Uhonorowani zostali: Mirosław Augustyniak, Zbigniew Deptuła – starosta powiatu makowskiego oraz byli Burmistrzowie Miasta: Stanisław Artyfikiewicz – pierwszy Burmistrz Miasta Maków Mazowiecki w latach 1855 – 1939, Włodzimierz Ossowski, Lech Miecznikowski, Janusz Jankowski, a także przewodniczący Rady Miejskiej: Andrzej Pałucki w latach 2002-2006, Ireneusz Pepłowski w latach 2006-2010, Jerzy Dąbrowski w latach 2014-2018 oraz pozostałe osoby zasłużone za działalność na rzecz naszego miasta: Janusz Grochowski, Jan Rutkowski, Piotr Matejuk. 

  „Dziękuje wszystkim burmistrzom, od pierwszego Stanisława Artyfikiewicza. Dziękuje radnym wszystkich kadencji na czele z obecnymi tu przewodniczącymi. Na ich ręce składam ukłony dla kadry kierowniczej, urzędników wszystkich szczebli i dla każdego dla kogo Maków Mazowiecki był lub jest cząstką jego życia. Ale przecież to nie tylko wymienieni dokładali swoją cegiełkę do murów rozwoju naszego miasta, to Wy wszyscy tu zgromadzeni macie w tym swój udział. Za co dziękuję ale też namawiam i zapraszam, aby każdy kto odpowiedzialnie chce zaangażować się w jego rozwój uczynili to dziś” – powiedział Burmistrz Miasta Makowa Mazowieckiego.

  Podsumowania obchodów nadania praw miejskich dokonał również Andrzej Lasota – wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego powołanego z okazji Jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich. W skrócie przypomniał o hucznym rozpoczęciu obchodów, czyli wyjątkowym koncercie na makowskim rynku - Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pt. „Kalejdoskop Barw Polski”. Tydzień później odbyły się koncerty Alicji Majewskiej & Włodzimierza Korcza oraz Warsaw String Quartet, zespołu Neoklez i rapera KęKę. Kolejnym wydarzeniem w cyklu obchodów 600-lecia Miasta było na początku września - POŻEGNANIE LATA. W sobotę odbyły się animacje oraz szanty nad Zalewem, na których wystąpił EKT-GDYNIA, natomiast w niedzielę świętowaliśmy 40-lecie Miejskiej Orkiestry Dętej, a na sam koniec zagrał zespół Sound'n'Grace.

  W ramach Jubileuszu 600-lecia Miasta powstała wystawa „Pewnego roku w Makowie”. Ekspozycja przedstawia zbiór fotograficznych wspomnień życia społeczno-kulturalnego mieszkańców przedwojennego Makowa, uroczystości państwowe i miejskie oraz miasto o każdej porze roku. Prezentowane zdjęcia pochodzą z albumu Edmunda Farenholca – Starosty Makowskiego, który ów album otrzymał w prezencie od współpracowników z okazji swoich imienin. Artystycznym upamiętnieniem obchodów 600-lecia Miasta jest mural zlokalizowany na ścianie budynku Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu „Samopomoc Chłopska”.

  W imieniu osób działających na rzecz naszego miasta głos zabrał były przewodniczący Rady Miejskiej – Jerzy Dąbrowski, który w swoim przemówieniu zaakcentował, iż praca na rzecz miasta to  pewnego rodzaju służba, a dzięki ponad wewnętrznym podziałom udało budować się zgodę dla dobra interesów Makowa i szukać najlepszych rozwiązań. Jerzy Dąbrowski dziękując wszystkim za zaangażowanie, podsumował iż przyszłość miasta leży w naszych rękach – o czym każdy z nas musi pamiętać.

   

  Więcej szczegółów na naszym FB: https://www.facebook.com/ummakowmazowiecki/posts/386429516853510

   

 • KONDOLENCJE DLA BLISKICH I RODZINY BYŁEGO NACZELNIKA MIASTA...

  KONDOLENCJE DLA BLISKICH I RODZINY BYŁEGO NACZELNIKA MIASTA...

  2022.06.15

  Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
  Jana Wyrzykowskiego byłego Naczelnika Miasta.

  Składamy kondolencje i wyrazy szczerego współczucia
  dla rodziny i bliskich w tym jakże trudnym czasie żałoby.

  Burmistrz Miasta
  oraz Rada Miejska w Makowie Mazowieckim

 • WYMIEŃ KOCIOŁ, NIE PŁAĆ MANDATU, OSZCZĘDZAJ NA OGRZEWANIU

  WYMIEŃ KOCIOŁ, NIE PŁAĆ MANDATU, OSZCZĘDZAJ NA OGRZEWANIU

  2022.06.08
 • ZAMKNIĘCIE CZĘŚCI ULIC W RYNKU

  ZAMKNIĘCIE CZĘŚCI ULIC W RYNKU

  2022.06.08

  Informujemy, że od 10 do 12 czerwca 2022 r. (piątek, sobota, niedziela) odbędą się Dni Makowa Mazowieckiego.

  W związku z tym wydarzeniem zamkniętych zostanie część ulic w Rynku.

  Za utrudnienia przepraszamy.

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30