Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ ŻYCZYMY...

  W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ ŻYCZYMY...

  2021.10.14
 • KOLEJNY PRZYSTANEK W OBCHODACH 600-LECIA MIASTA

  KOLEJNY PRZYSTANEK W OBCHODACH 600-LECIA MIASTA

  2021.09.30

  30 września odbyła się konferencja naukowa poświęcona historii Makowa Mazowieckiego. Przy tejże okazji została również otwarta wystawa poświęcona dziejom naszego miast od czasów piastowskich, aż po wiek XXI.

 • STRATEGIA TERYTORIALNA „PARTNERSTWA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO Z TERENU POWIATÓW MAKOWSKIEGO, PRZASNYSKIEGO I PUŁTUSKIEGO” – PRZYJĘTA!

  STRATEGIA TERYTORIALNA „PARTNERSTWA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO Z TERENU POWIATÓW MAKOWSKIEGO, PRZASNYSKIEGO I PUŁTUSKIEGO” – PRZYJĘTA!

  2021.09.30

  Jako Lider projektu chcielibyśmy Państwa poinformować o zakończeniu I etapu projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego”, czego efektem jest podpisana przez wszystkich partnerów Strategia terytorialna. W dalszej części współpracy niezbędne będzie wykonanie studium wykonalności dla wskazanych przez 21 partnerów projektów.

  Przyjęty na poniedziałkowym spotkaniu dokument, definiuje kluczowe wyzwania dotyczące rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru Partnerstwa, wynikające z istniejących uwarunkowań społecznych, ekonomicznych, środowiskowych i infrastrukturalnych, będące podstawą jego konkurencyjności.

  Celem dokumentu jest określenie pożądanych kierunków rozwojowych Partnerstwa, mających na celu poprawę jakości życia jego mieszkańców. Efektem tych prac jest propozycja celów strategicznych, operacyjnych oraz projektów, które uznane zostały za strategiczne. Niniejsza Strategia terytorialna przewidziana na lata 2022-2030 ma być podstawą do wyboru propozycji projektów i inwestycji do przyszłej realizacji; w oparciu o wyznaczoną wspólnie misję, wizję i cele Partnerstwa.

  Dokument został opracowany w ramach projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Materiał został zredagowany przez ekspertów Związku Miast Polskich, we współpracy z członkami Partnerstwa, wśród których Miasto Maków Mazowiecki jest Liderem.

  Prace nad częścią strategiczną trwały od kwietnia do września 2021 roku.

 • BEZ CIEBIE IM NIE POMOŻEMY. SZLACHETNA PACZKA PILNIE POSZUKUJE WOLONTARIUSZY!

  BEZ CIEBIE IM NIE POMOŻEMY. SZLACHETNA PACZKA PILNIE POSZUKUJE WOLONTARIUSZY!

  2021.09.29

  Bez Ciebie im nie pomożemy. Szlachetna Paczka pilnie poszukuje wolontariuszy! Brakuje 8 tys. osób

  Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby blisko 8 tysięcy wolontariuszy, skala pomocy w Paczce będzie w tym roku zdecydowanie mniejsza. To już ostatni moment, by się zgłosić. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.superw.pl.

 • KONKURS PLASTYCZNY "EKO MAKÓW - CHCĘ ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM"

  KONKURS PLASTYCZNY "EKO MAKÓW - CHCĘ ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM"

  2021.09.29

  ZAPRASZAMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY PODSTAWOWE ORAZ SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO WYCHOWAWCZY W MAKOWIE MAZOWIECKIM DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM. ZWYCIĘSKIE PRACE ZOSTANĄ UMIESZCZONE W KALENDARZU ŚCIENNYM  NA 2022 ROK.

  REGULAMIN ORAZ KARTY ZGŁOSZENIOWE SĄ PONIŻEJ DO POBRANIA

 • INWESTYCJE ZAPOBIEGAJĄCE ZNISZCZENIU POTENCJAŁU PRODUKCJI ROLNEJ - WYSTARTOWAŁ NABÓR

  INWESTYCJE ZAPOBIEGAJĄCE ZNISZCZENIU POTENCJAŁU PRODUKCJI ROLNEJ - WYSTARTOWAŁ NABÓR

  2021.09.29

  Od 28 września 2021 r. ARiMR przyjmuje wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r.

 • CO ZROBIĆ, ŻEBY NIE ZAPŁACIĆ KARY GRZYWNY ZA BRAK UDZIAŁU W SPISIE POWSZECHNYM?

  CO ZROBIĆ, ŻEBY NIE ZAPŁACIĆ KARY GRZYWNY ZA BRAK UDZIAŁU W SPISIE POWSZECHNYM?

  2021.09.27

  Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy.

  Najprostszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.

  Do końca września jest również możliwość spisania się przez telefon. To odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem lub wolą mieć wsparcie rachmistrza. Ze względu na bardzo duże obciążenie infolinii, zmieniono zasady jej funkcjonowania. Wystarczy zadzwonić pod nr 22 279 99 99, postępować zgodnie z komunikatami i na koniec zostawić swój nr telefonu. Rachmistrz bardzo szybko oddzwoni z nr infolinii lub 22 828 88 88. Na ekranie może się wyświetlić tylko jeden z tych dwóch numerów.

  Jeśli w najbliższym czasie będziesz w urzędzie gminy/miasta, możesz skorzystać z punku spisowego i wypełnić formularz spisowy z pomocą przeszkolonej osoby. Wypełnienie obowiązku spisowego w urzędzie gminy/miasta przebiega sprawnie, jednak w ostatnich dniach września mogą tworzyć się kolejki.

  Nie ma co czekać do ostatniego dnia września na kontakt z rachmistrzem. Ze względu na ograniczenia, może już się z nami nie zdążyć skontaktować. Dlatego warto obowiązek spisowy wypełnić samemu, dzwoniąc na infolinię lub spisując się przez Internet.

  Co zrobić żeby nie zapłacić kary grzywny 5000 zł za brak udziału w spisie powszechnym?

  Po prostu się spisać jak najszybciej i nie liczyć, że ktoś nie zauważy niespisanego mieszkania czy osoby. Wypełnienie formularza spisowego trwa ok 10 minut. To nie jest trudne!

  Informacje o spisie znajdują się na stronie https://spis.gov.pl oraz stronach urzędów gmin i miast.

 • MODEL WARTOŚCIOWYCH SZKÓŁ® WDRAŻANY W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  MODEL WARTOŚCIOWYCH SZKÓŁ® WDRAŻANY W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  2021.09.22

  Placówki oświatowe prowadzone przez Miasto Maków Mazowiecki – Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Miejski Zespół Przedszkoli Samorządowych, zakończyły właśnie pierwszy etap wdrażania Modelu Wartościowych Szkół® wspierającego środowisko edukacyjne w Polsce i na świecie.

 • 28 WRZEŚNIA 2021 R. PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU

  28 WRZEŚNIA 2021 R. PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU

  2021.09.22

  Planowane wyłączenia prądu przewidziane są 28 września 2021 r. od godziny 9:00 do 15:00 na obszarze:

  ul. Fryderyka Chopina od nr 1 do 9
  ul. Władysława Broniewskiego od nr 2 do 13
  ul. Marii Konopnickiej od nr 9 do 18A.

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30