Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • CO ZROBIĆ, ŻEBY NIE ZAPŁACIĆ KARY GRZYWNY ZA BRAK UDZIAŁU W SPISIE POWSZECHNYM?

  CO ZROBIĆ, ŻEBY NIE ZAPŁACIĆ KARY GRZYWNY ZA BRAK UDZIAŁU W SPISIE POWSZECHNYM?

  2021.09.27

  Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy.

  Najprostszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.

  Do końca września jest również możliwość spisania się przez telefon. To odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem lub wolą mieć wsparcie rachmistrza. Ze względu na bardzo duże obciążenie infolinii, zmieniono zasady jej funkcjonowania. Wystarczy zadzwonić pod nr 22 279 99 99, postępować zgodnie z komunikatami i na koniec zostawić swój nr telefonu. Rachmistrz bardzo szybko oddzwoni z nr infolinii lub 22 828 88 88. Na ekranie może się wyświetlić tylko jeden z tych dwóch numerów.

  Jeśli w najbliższym czasie będziesz w urzędzie gminy/miasta, możesz skorzystać z punku spisowego i wypełnić formularz spisowy z pomocą przeszkolonej osoby. Wypełnienie obowiązku spisowego w urzędzie gminy/miasta przebiega sprawnie, jednak w ostatnich dniach września mogą tworzyć się kolejki.

  Nie ma co czekać do ostatniego dnia września na kontakt z rachmistrzem. Ze względu na ograniczenia, może już się z nami nie zdążyć skontaktować. Dlatego warto obowiązek spisowy wypełnić samemu, dzwoniąc na infolinię lub spisując się przez Internet.

  Co zrobić żeby nie zapłacić kary grzywny 5000 zł za brak udziału w spisie powszechnym?

  Po prostu się spisać jak najszybciej i nie liczyć, że ktoś nie zauważy niespisanego mieszkania czy osoby. Wypełnienie formularza spisowego trwa ok 10 minut. To nie jest trudne!

  Informacje o spisie znajdują się na stronie https://spis.gov.pl oraz stronach urzędów gmin i miast.

 • MODEL WARTOŚCIOWYCH SZKÓŁ® WDRAŻANY W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  MODEL WARTOŚCIOWYCH SZKÓŁ® WDRAŻANY W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  2021.09.22

  Placówki oświatowe prowadzone przez Miasto Maków Mazowiecki – Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Miejski Zespół Przedszkoli Samorządowych, zakończyły właśnie pierwszy etap wdrażania Modelu Wartościowych Szkół® wspierającego środowisko edukacyjne w Polsce i na świecie.

 • 28 WRZEŚNIA 2021 R. PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU

  28 WRZEŚNIA 2021 R. PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU

  2021.09.22

  Planowane wyłączenia prądu przewidziane są 28 września 2021 r. od godziny 9:00 do 15:00 na obszarze:

  ul. Fryderyka Chopina od nr 1 do 9
  ul. Władysława Broniewskiego od nr 2 do 13
  ul. Marii Konopnickiej od nr 9 do 18A.

 • Zapoznaj się z projektem Strategii Partnerstwa Makowsko-Przasnysko-Pułtuskiego

  Zapoznaj się z projektem Strategii Partnerstwa Makowsko-Przasnysko-Pułtuskiego

  2021.09.21

  Od początku 2021 roku trwają pracę nad Strategią Partnerstwa Terytorialnego, którego członkiem jest nasz powiat. Proces ma charakter wspólnej pracy, w której aktywni są przedstawiciele samorządów Partnerstwa. W toku przygotowywania dokumentu, w różnych etapach, zaangażowani w tworzenie strategii byli także przedstawiciele społeczności, liderzy lokalni, a nawet uczniowie starszych klas szkół ponadpodstawowych, którzy wyrażali swoje opinie i uwagi.

  Strategia Terytorialna Partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatów: makowskiego, przasnyskiego i pułtuskiego, w skład którego wchodzi 21 samorządów (gminnych i powiatowych), powstaje w toku pracy zespołowej Rady Partnerstwa (przedstawicieli kierownictwa gmin), Grupy Roboczej (zespołu złożonego z przynajmniej jednej osoby z każdej z jednostek wchodzących w skład partnerstwa), a także ekspertów oraz z udziałem interesariuszy z innych sektorów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Dokument ma ustalić i wskazać kierunki rozwoju w zakresie wspólnych działań realizujących pomysł na przyszłość naszego Partnerstwa.

  Teraz Rada Partnerstwa i Grupa Robocza prezentuje wstępny, roboczy projekt końcowego dokumentu. Zawiera on streszczenie opracowania diagnostycznego, misję, wizję, cele strategiczne i operacyjne oraz wskazania projektów strategicznych i uzupełniających, które maja wzmocnić rozwój Partnerstwa. 

  Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania uwag. Jeśli ktoś z Państwa chciałby włączyć się ze swoimi sugestiami w proces opiniowania strategii zapraszamy do skorzystania ze specjalnego formularza, dostępnego pod linkiem na końcu wpisu. Wszystkie sugestie, uwagi i wnioski zostaną przeanalizowane przed przyjęciem dokumentu. Sugestie prosimy zgłaszać za pośrednictwem tego formularza do  26 września.

  To ważny moment, ale nie koniec naszej pracy nad dokumentami strategicznymi. Po przyjęciu Strategii będziemy wspólnie pracować nad wstępnymi analizami wykonalności najważniejszych wybranych do realizacji projektów, które wzmocnić mają nasz obszar funkcjonalny. Państwa głos jest ważny.

  Strategia przygotowywana jest w ramach projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, poprzez doradztwo ZMP w strategicznym planowaniu rozwoju partnerstw samorządowych. Projekt realizowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

   

  KLIKNIJ by przejść do formularza ankiety

 • ARiMR OGŁOSIŁA NABÓR WNIOSKÓW NA "TWORZENIE GRUP PRODUCENTÓW I ORGANIZACJI PRODUCENTÓW"

  ARiMR OGŁOSIŁA NABÓR WNIOSKÓW NA "TWORZENIE GRUP PRODUCENTÓW I ORGANIZACJI PRODUCENTÓW"

  2021.09.20

  Od 20 października do 30 listopada 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. 
  Po raz dziesiąty grupy i organizacje producentów będą mogły starać się o dofinasowanie z budżetu PROW 2014-2020. Nabór wniosków rozpocznie się 20 października i potrwa do 30 listopada 2021 r.

 • 17.09.2021 - SYGNALIZACJA ŚWIETLNA WYŁĄCZONA

  17.09.2021 - SYGNALIZACJA ŚWIETLNA WYŁĄCZONA

  2021.09.16

  Informujemy, że 17 września na drodze krajowej 57 (Kopernika/Pułaskiego) będzie wyłączona sygnalizacja świetlna w godz. 8:00-16:00.

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA PRACY URZĘDU

  2021.09.15

  Szanowni Państwo,

  w dniu 16 września 2021 r. w godz. 1000 - 1030 w Urzędzie Miejskim w Makowie Mazowieckim wystąpią utrudnienia w obsłudze klienta spowodowane przerwą w dostawie prądu. W tym czasie zawieszona  będzie obsługa centrali telefonicznej oraz obsługa związana z dokonaniem płatności.

  Zastępca Burmistrza Miasta
  /-/ Aneta Dąbrowska

 • NARODOWY SPIS POWSZECHNY TRWA JESZCZE DWA TYGODNIE

  NARODOWY SPIS POWSZECHNY TRWA JESZCZE DWA TYGODNIE

  2021.09.13

  Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym - zostało tylko dwa tygodnie.

 • MAŁE INWESTYCJE POPRAWIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW

  MAŁE INWESTYCJE POPRAWIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW

  2021.09.09

  Niedawno w Mieście przybyło 320 metrów chodników, które usprawniły komunikację pieszą na ulicy Ciechanowskiej oraz w łączniku między ulicami Kopernika i Kolejowa. Inwestycje niewątpliwie poprawiły bezpieczeństwo pieszych.

 • DO KOŃCA SPISU POWSZECHNEGO ZOSTAŁ TYLKO MIESIĄC! NIE CZEKAJ DO OSTATNIEGO DNIA WRZEŚNIA!

  DO KOŃCA SPISU POWSZECHNEGO ZOSTAŁ TYLKO MIESIĄC! NIE CZEKAJ DO OSTATNIEGO DNIA WRZEŚNIA!

  2021.09.09

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy.

  Spis powszechny trwa od początku kwietnia. W województwie mazowieckim do tej pory spisało się ponad 60% mieszkańców. Do spisania pozostaje więc jeszcze sporo osób, które najczęściej wiedzą o spisie, ale wypełnienie formularza odkładają na ostatnią chwilę. Warto jednak pamiętać, że im dłużej będziemy czekać, tym większe prawdopodobieństwo stresu i problemów związanych np. z logowaniem do aplikacji spisowej lub połączeniem z infolinią spisową w ostatnich dniach września.

  Jeszcze się nie spisałeś? Spodziewaj się rachmistrza

  Z osobami, które nie spisały się przez Internet, telefon lub w punkcie spisowym w urzędzie miasta/gminy, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (art. 17a ust. 1-3), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz. Dlatego nie warto zwlekać z wypełnieniem formularza, to zajmuje naprawdę tylko kilka minut!

  Spis powszechny – unikalne dane zbierane tylko raz na dziesięć lat

  Myślenie, że spis mnie nie dotyczy to błąd! Spis powszechny jest obowiązkowy dla każdego! Odbywa się on zaledwie raz na dziesięć lat. Wypełnienie formularza trwa kilka minut – czy to naprawdę dużo w porównaniu do czasu, jaki spędzamy np. oglądając przerwę reklamową w telewizji?  

  Zebrane w spisie powszechnym informacje służą do planowania i podejmowania działań dotyczących przyszłości naszych rodzin, edukacji, opieki zdrowotnej, nawet infrastruktury transportowej. Przykład? W trakcie spisu powszechnego będziemy proszeni o podanie miejsca zamieszkania oraz lokalizację miejsca pracy. Dzięki temu statystycy sprawdzą, jak wyglądają dojazdy do pracy na poziomie kraju, województwa, a nawet gminy. To z kolei pozwoli władzom lokalnym poznać potrzeby transportowe mieszkańców i organizować połączenia w regionie.

  Nie warto więc odkładać udziału w spisie na później. To jedyne badanie statystyczne, które daje nam możliwość wpływu na decyzje dotyczące naszego otoczenia. Następna taka szansa będzie dopiero za 10 lat!

  Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30