Treść strony

Poznaj Maków Mazowiecki

Piękny, urozmaicony krajobraz grodu położonego nad malowniczym brzegiem rzeki Orzyc, bliskość okalających miasto lasów i przede wszystkim mieszkańcy to główne atuty Makowa Mazowieckiego.

Nasze Miasto jest miejscem wyjątkowym i szczególnym, współtworzy serce Polski – Mazowsze. Mamy wiele do zaoferowania: dobrą dostępność komunikacyjną, czytelną strukturę funkcjonalno - przestrzenną miasta, dobrą jakość usług komunalnych oraz dobrze rozwiniętą sieć wodociągową i kanalizacyjną. 

Usytuowanie miasta zapewnia nie tylko szybkie połączenie z największym rynkiem stołecznym, ale daje również możliwość łatwego dojazdu na Mazury. Maków Mazowiecki znajduje się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 60 z drogą krajową nr 57, czyli trasy turystycznej z Warszawy na Pojezierze Mazurskie. Strategia rozwoju naszego miasta wpisana jest w ogólną strategię rozwoju województwa mazowieckiego.

W chwili obecnej dominującą rolę w gospodarce miejskiej odgrywają przedsiębiorstwa branży handlowej. Działalność gospodarczą prowadzą firmy transportowe, gospodarki magazynowej i łączności oraz przedsiębiorstwa budowlane i zakłady produkcyjne związane przede wszystkim z przetwórstwem rolno – spożywczym oraz przemysłem odzieżowym.

Nasze atuty doceniły też duże koncerny lokując swoje oddziały na terenie Makowa Mazowieckiego. Miasto jest zainteresowane przede wszystkim inwestycjami związanymi z rozwojem przemysłu rolno spożywczego, zaplecza turystycznego oraz przemysłu budowlanego. 

Zapraszamy do Makowa Mazowieckiego. Na poznanie zasługuje nie tylko samo miasto, ale i jego bliższe i dalsze okolice. Bliskość lasów, uroczej rzeki Orzyc i Zalewu Miejskiego umożliwiają wędrówki piesze i rowerowe, spływy kajakowe Orzycem, żeglarskie po Zalewie oraz wycieczki ścieżką spacerowoedukacyjną, która oprowadzona została po najatrakcyjniejszych terenach miasta i jego najbliższej okolicy. 

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30