Treść strony

Aktualności 2021

Stronicowanie

 • PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZY

  PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZY

  2022.12.29

  Ostatnia sesja Rady Miejskiej w tym roku, to czas rozpatrzenia projektów uchwał, ale również podsumowań i podziękowań. Wiemy, że Dzień Wolontariusza jest już za nami, ale każdy dzień jest dobrą okazją do podziękowań za niesienie bezinteresownej pomocy. Burmistrz Miasta wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej podziękowali wolontariuszom działających na terenie naszego miasta. Osobami wyróżnionymi zostały reprezentanci stowarzyszeń, fundacji jak i osoby pomagające samodzielnie.

 • 15 SIERPNIA - ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

  15 SIERPNIA - ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

  2022.08.14

  Grafika jako tło do plakatu zapraszającego na obchody uroczystości 15 sierpnia w Makowie Mazowieckim została użyta omyłkowo. Jest nam z tego powodu bardzo przykro i przepraszamy za tą niefortunną pomyłkę. Mimo wszystko serdecznie zapraszamy Państwa jak co roku na obchody Święta Wojska Polskiego, z którego zawsze byliśmy i będziemy dumni.

 • WYPEŁNIJ OBOWIĄZKOWĄ DEKLARACJĘ CEEB - MASZ CZAS DO 30 CZERWCA 2022 R.

  WYPEŁNIJ OBOWIĄZKOWĄ DEKLARACJĘ CEEB - MASZ CZAS DO 30 CZERWCA 2022 R.

  2022.06.13
 • WYMIEŃ KOCIOŁ, NIE PŁAĆ MANDATU, OSZCZĘDZAJ NA OGRZEWANIU

  WYMIEŃ KOCIOŁ, NIE PŁAĆ MANDATU, OSZCZĘDZAJ NA OGRZEWANIU

  2022.06.08
 • SZANOWNI PAŃSTWO! DRODZY MIESZKAŃCY!

  SZANOWNI PAŃSTWO! DRODZY MIESZKAŃCY!

  2021.12.31

  Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy!
  Na początku chciałbym Państwu podziękować za miniony,  pracowity i specyficzny rok. Pomimo napotykanych problemów konsekwentnie realizowaliśmy politykę ukierunkowaną na stały rozwój. 2021 rok to permanentne poszukiwanie nowych źródeł dofinansowania oraz inwestycję w infrastrukturę, ekologię i kulturę i sport.  Wiele udało się zrobić m.in. rozbudować kanalizację deszczową w ulicy Kolejowej, przebudować ulicę Czesława Miłosza, Krótką i Wąską, powstał cmentarz komunalny, i rozpoczęliśmy budowę nowego boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej Nr 1, przebudowaliśmy ulicę Przemysłową, przybyło 320 metrów chodników, które usprawniły komunikację pieszą na ulicy Ciechanowskiej oraz w łączniku między ulicami Kopernika i Kolejowa. Są też zadania, które finał znajdą w nadchodzącym roku. Mowa tu oczywiście o zakończeniu budowy małej elektrowni wodnej, budowie farmy fotowoltaicznej, termomodernizacji budynku Urzędu Miejskiego i remont budynku Szkoły Podstawowej Nr 1. W tym okresie zrealizowaliśmy także wiele zadań tzw. miękkich. Jak chociaż realizacji programu Czyste Powietrze czy też zakup usługi drona do kontroli jakości powietrza w naszym mieście. To również otrzymanie dofinansowania na laboratoria przyszłości i dofinansowanie dla uczniów i nauczycieli do nauczania zdalnego. Za nami również główne obchody jubileuszu 600-lecia nadania miastu Maków Mazowiecki praw miejskich, które przybliżyły historię miasta, ale również dały poczucie jedności i wspólnoty.  Jubileuszowy rok 600-lecia trwa nadal i mam nadzieję, że kolejne wydarzenia również znajdą akceptację w Państwa oczach. Praca na rzecz społeczności lokalnej oraz właściwe pojmowanie roli samorządu, sprzyja osiąganiu najlepszych wyników. Potwierdzeniem tego jest chociażby otrzymanie wyróżnienia Lider Powiatu Makowskiego oraz wysokie 41 miejsce na Mazowszu w Rankingu 300 Gmin, prowadzonym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, a także uplasowanie się na 11 miejscu w Polsce w rankingu liderów inwestycji w latach 2018-2020 pisma samorządu terytorialnego „Wspólnota”. To był rok trudny, ale też pracowity i pełen ważnych wydarzeń. Dziękuję wszystkim tym, którzy w minionym roku przyczynili się do realizacji wszystkich zaplanowanych projektów. To wspólny sukces parlamentarzystów i radnych sejmiku z naszego regionu, pracowników jednostek, moich współpracowników w Urzędzie Miejskim i radnych Rady Miejskiej. Te dobre efekty motywują do dalszej pracy dla dobra naszych mieszkańców.  Do zobaczenia w Nowym 2022 Roku!

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30