Treść strony

Aktualności 2021

Stronicowanie

 • Zapoznaj się z projektem Strategii Partnerstwa Makowsko-Przasnysko-Pułtuskiego

  Zapoznaj się z projektem Strategii Partnerstwa Makowsko-Przasnysko-Pułtuskiego

  2021.09.21

  Od początku 2021 roku trwają pracę nad Strategią Partnerstwa Terytorialnego, którego członkiem jest nasz powiat. Proces ma charakter wspólnej pracy, w której aktywni są przedstawiciele samorządów Partnerstwa. W toku przygotowywania dokumentu, w różnych etapach, zaangażowani w tworzenie strategii byli także przedstawiciele społeczności, liderzy lokalni, a nawet uczniowie starszych klas szkół ponadpodstawowych, którzy wyrażali swoje opinie i uwagi.

  Strategia Terytorialna Partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatów: makowskiego, przasnyskiego i pułtuskiego, w skład którego wchodzi 21 samorządów (gminnych i powiatowych), powstaje w toku pracy zespołowej Rady Partnerstwa (przedstawicieli kierownictwa gmin), Grupy Roboczej (zespołu złożonego z przynajmniej jednej osoby z każdej z jednostek wchodzących w skład partnerstwa), a także ekspertów oraz z udziałem interesariuszy z innych sektorów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Dokument ma ustalić i wskazać kierunki rozwoju w zakresie wspólnych działań realizujących pomysł na przyszłość naszego Partnerstwa.

  Teraz Rada Partnerstwa i Grupa Robocza prezentuje wstępny, roboczy projekt końcowego dokumentu. Zawiera on streszczenie opracowania diagnostycznego, misję, wizję, cele strategiczne i operacyjne oraz wskazania projektów strategicznych i uzupełniających, które maja wzmocnić rozwój Partnerstwa. 

  Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania uwag. Jeśli ktoś z Państwa chciałby włączyć się ze swoimi sugestiami w proces opiniowania strategii zapraszamy do skorzystania ze specjalnego formularza, dostępnego pod linkiem na końcu wpisu. Wszystkie sugestie, uwagi i wnioski zostaną przeanalizowane przed przyjęciem dokumentu. Sugestie prosimy zgłaszać za pośrednictwem tego formularza do  26 września.

  To ważny moment, ale nie koniec naszej pracy nad dokumentami strategicznymi. Po przyjęciu Strategii będziemy wspólnie pracować nad wstępnymi analizami wykonalności najważniejszych wybranych do realizacji projektów, które wzmocnić mają nasz obszar funkcjonalny. Państwa głos jest ważny.

  Strategia przygotowywana jest w ramach projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, poprzez doradztwo ZMP w strategicznym planowaniu rozwoju partnerstw samorządowych. Projekt realizowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

   

  KLIKNIJ by przejść do formularza ankiety

 • ARiMR OGŁOSIŁA NABÓR WNIOSKÓW NA "TWORZENIE GRUP PRODUCENTÓW I ORGANIZACJI PRODUCENTÓW"

  ARiMR OGŁOSIŁA NABÓR WNIOSKÓW NA "TWORZENIE GRUP PRODUCENTÓW I ORGANIZACJI PRODUCENTÓW"

  2021.09.20

  Od 20 października do 30 listopada 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. 
  Po raz dziesiąty grupy i organizacje producentów będą mogły starać się o dofinasowanie z budżetu PROW 2014-2020. Nabór wniosków rozpocznie się 20 października i potrwa do 30 listopada 2021 r.

 • 17.09.2021 - SYGNALIZACJA ŚWIETLNA WYŁĄCZONA

  17.09.2021 - SYGNALIZACJA ŚWIETLNA WYŁĄCZONA

  2021.09.16

  Informujemy, że 17 września na drodze krajowej 57 (Kopernika/Pułaskiego) będzie wyłączona sygnalizacja świetlna w godz. 8:00-16:00.

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA PRACY URZĘDU

  2021.09.15

  Szanowni Państwo,

  w dniu 16 września 2021 r. w godz. 1000 - 1030 w Urzędzie Miejskim w Makowie Mazowieckim wystąpią utrudnienia w obsłudze klienta spowodowane przerwą w dostawie prądu. W tym czasie zawieszona  będzie obsługa centrali telefonicznej oraz obsługa związana z dokonaniem płatności.

  Zastępca Burmistrza Miasta
  /-/ Aneta Dąbrowska

 • NARODOWY SPIS POWSZECHNY TRWA JESZCZE DWA TYGODNIE

  NARODOWY SPIS POWSZECHNY TRWA JESZCZE DWA TYGODNIE

  2021.09.13

  Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym - zostało tylko dwa tygodnie.

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30