Treść strony

Aktualności 2021

Stronicowanie

 • 17.09.2021 - SYGNALIZACJA ŚWIETLNA WYŁĄCZONA

  17.09.2021 - SYGNALIZACJA ŚWIETLNA WYŁĄCZONA

  2021.09.16

  Informujemy, że 17 września na drodze krajowej 57 (Kopernika/Pułaskiego) będzie wyłączona sygnalizacja świetlna w godz. 8:00-16:00.

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA PRACY URZĘDU

  2021.09.15

  Szanowni Państwo,

  w dniu 16 września 2021 r. w godz. 1000 - 1030 w Urzędzie Miejskim w Makowie Mazowieckim wystąpią utrudnienia w obsłudze klienta spowodowane przerwą w dostawie prądu. W tym czasie zawieszona  będzie obsługa centrali telefonicznej oraz obsługa związana z dokonaniem płatności.

  Zastępca Burmistrza Miasta
  /-/ Aneta Dąbrowska

 • NARODOWY SPIS POWSZECHNY TRWA JESZCZE DWA TYGODNIE

  NARODOWY SPIS POWSZECHNY TRWA JESZCZE DWA TYGODNIE

  2021.09.13

  Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym - zostało tylko dwa tygodnie.

 • MAŁE INWESTYCJE POPRAWIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW

  MAŁE INWESTYCJE POPRAWIAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW

  2021.09.09

  Niedawno w Mieście przybyło 320 metrów chodników, które usprawniły komunikację pieszą na ulicy Ciechanowskiej oraz w łączniku między ulicami Kopernika i Kolejowa. Inwestycje niewątpliwie poprawiły bezpieczeństwo pieszych.

 • DO KOŃCA SPISU POWSZECHNEGO ZOSTAŁ TYLKO MIESIĄC! NIE CZEKAJ DO OSTATNIEGO DNIA WRZEŚNIA!

  DO KOŃCA SPISU POWSZECHNEGO ZOSTAŁ TYLKO MIESIĄC! NIE CZEKAJ DO OSTATNIEGO DNIA WRZEŚNIA!

  2021.09.09

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy.

  Spis powszechny trwa od początku kwietnia. W województwie mazowieckim do tej pory spisało się ponad 60% mieszkańców. Do spisania pozostaje więc jeszcze sporo osób, które najczęściej wiedzą o spisie, ale wypełnienie formularza odkładają na ostatnią chwilę. Warto jednak pamiętać, że im dłużej będziemy czekać, tym większe prawdopodobieństwo stresu i problemów związanych np. z logowaniem do aplikacji spisowej lub połączeniem z infolinią spisową w ostatnich dniach września.

  Jeszcze się nie spisałeś? Spodziewaj się rachmistrza

  Z osobami, które nie spisały się przez Internet, telefon lub w punkcie spisowym w urzędzie miasta/gminy, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (art. 17a ust. 1-3), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz. Dlatego nie warto zwlekać z wypełnieniem formularza, to zajmuje naprawdę tylko kilka minut!

  Spis powszechny – unikalne dane zbierane tylko raz na dziesięć lat

  Myślenie, że spis mnie nie dotyczy to błąd! Spis powszechny jest obowiązkowy dla każdego! Odbywa się on zaledwie raz na dziesięć lat. Wypełnienie formularza trwa kilka minut – czy to naprawdę dużo w porównaniu do czasu, jaki spędzamy np. oglądając przerwę reklamową w telewizji?  

  Zebrane w spisie powszechnym informacje służą do planowania i podejmowania działań dotyczących przyszłości naszych rodzin, edukacji, opieki zdrowotnej, nawet infrastruktury transportowej. Przykład? W trakcie spisu powszechnego będziemy proszeni o podanie miejsca zamieszkania oraz lokalizację miejsca pracy. Dzięki temu statystycy sprawdzą, jak wyglądają dojazdy do pracy na poziomie kraju, województwa, a nawet gminy. To z kolei pozwoli władzom lokalnym poznać potrzeby transportowe mieszkańców i organizować połączenia w regionie.

  Nie warto więc odkładać udziału w spisie na później. To jedyne badanie statystyczne, które daje nam możliwość wpływu na decyzje dotyczące naszego otoczenia. Następna taka szansa będzie dopiero za 10 lat!

  Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30