Treść strony

Aktualności 2021

Stronicowanie

 • INWESTYCJE ZAPOBIEGAJĄCE ZNISZCZENIU POTENCJAŁU PRODUKCJI ROLNEJ - WYSTARTOWAŁ NABÓR

  INWESTYCJE ZAPOBIEGAJĄCE ZNISZCZENIU POTENCJAŁU PRODUKCJI ROLNEJ - WYSTARTOWAŁ NABÓR

  2021.09.29

  Od 28 września 2021 r. ARiMR przyjmuje wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r.

 • CO ZROBIĆ, ŻEBY NIE ZAPŁACIĆ KARY GRZYWNY ZA BRAK UDZIAŁU W SPISIE POWSZECHNYM?

  CO ZROBIĆ, ŻEBY NIE ZAPŁACIĆ KARY GRZYWNY ZA BRAK UDZIAŁU W SPISIE POWSZECHNYM?

  2021.09.27

  Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy.

  Najprostszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.

  Do końca września jest również możliwość spisania się przez telefon. To odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem lub wolą mieć wsparcie rachmistrza. Ze względu na bardzo duże obciążenie infolinii, zmieniono zasady jej funkcjonowania. Wystarczy zadzwonić pod nr 22 279 99 99, postępować zgodnie z komunikatami i na koniec zostawić swój nr telefonu. Rachmistrz bardzo szybko oddzwoni z nr infolinii lub 22 828 88 88. Na ekranie może się wyświetlić tylko jeden z tych dwóch numerów.

  Jeśli w najbliższym czasie będziesz w urzędzie gminy/miasta, możesz skorzystać z punku spisowego i wypełnić formularz spisowy z pomocą przeszkolonej osoby. Wypełnienie obowiązku spisowego w urzędzie gminy/miasta przebiega sprawnie, jednak w ostatnich dniach września mogą tworzyć się kolejki.

  Nie ma co czekać do ostatniego dnia września na kontakt z rachmistrzem. Ze względu na ograniczenia, może już się z nami nie zdążyć skontaktować. Dlatego warto obowiązek spisowy wypełnić samemu, dzwoniąc na infolinię lub spisując się przez Internet.

  Co zrobić żeby nie zapłacić kary grzywny 5000 zł za brak udziału w spisie powszechnym?

  Po prostu się spisać jak najszybciej i nie liczyć, że ktoś nie zauważy niespisanego mieszkania czy osoby. Wypełnienie formularza spisowego trwa ok 10 minut. To nie jest trudne!

  Informacje o spisie znajdują się na stronie https://spis.gov.pl oraz stronach urzędów gmin i miast.

 • MODEL WARTOŚCIOWYCH SZKÓŁ® WDRAŻANY W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  MODEL WARTOŚCIOWYCH SZKÓŁ® WDRAŻANY W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  2021.09.22

  Placówki oświatowe prowadzone przez Miasto Maków Mazowiecki – Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Miejski Zespół Przedszkoli Samorządowych, zakończyły właśnie pierwszy etap wdrażania Modelu Wartościowych Szkół® wspierającego środowisko edukacyjne w Polsce i na świecie.

 • 28 WRZEŚNIA 2021 R. PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU

  28 WRZEŚNIA 2021 R. PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU

  2021.09.22

  Planowane wyłączenia prądu przewidziane są 28 września 2021 r. od godziny 9:00 do 15:00 na obszarze:

  ul. Fryderyka Chopina od nr 1 do 9
  ul. Władysława Broniewskiego od nr 2 do 13
  ul. Marii Konopnickiej od nr 9 do 18A.

 • Zapoznaj się z projektem Strategii Partnerstwa Makowsko-Przasnysko-Pułtuskiego

  Zapoznaj się z projektem Strategii Partnerstwa Makowsko-Przasnysko-Pułtuskiego

  2021.09.21

  Od początku 2021 roku trwają pracę nad Strategią Partnerstwa Terytorialnego, którego członkiem jest nasz powiat. Proces ma charakter wspólnej pracy, w której aktywni są przedstawiciele samorządów Partnerstwa. W toku przygotowywania dokumentu, w różnych etapach, zaangażowani w tworzenie strategii byli także przedstawiciele społeczności, liderzy lokalni, a nawet uczniowie starszych klas szkół ponadpodstawowych, którzy wyrażali swoje opinie i uwagi.

  Strategia Terytorialna Partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatów: makowskiego, przasnyskiego i pułtuskiego, w skład którego wchodzi 21 samorządów (gminnych i powiatowych), powstaje w toku pracy zespołowej Rady Partnerstwa (przedstawicieli kierownictwa gmin), Grupy Roboczej (zespołu złożonego z przynajmniej jednej osoby z każdej z jednostek wchodzących w skład partnerstwa), a także ekspertów oraz z udziałem interesariuszy z innych sektorów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Dokument ma ustalić i wskazać kierunki rozwoju w zakresie wspólnych działań realizujących pomysł na przyszłość naszego Partnerstwa.

  Teraz Rada Partnerstwa i Grupa Robocza prezentuje wstępny, roboczy projekt końcowego dokumentu. Zawiera on streszczenie opracowania diagnostycznego, misję, wizję, cele strategiczne i operacyjne oraz wskazania projektów strategicznych i uzupełniających, które maja wzmocnić rozwój Partnerstwa. 

  Zapraszamy mieszkańców do zgłaszania uwag. Jeśli ktoś z Państwa chciałby włączyć się ze swoimi sugestiami w proces opiniowania strategii zapraszamy do skorzystania ze specjalnego formularza, dostępnego pod linkiem na końcu wpisu. Wszystkie sugestie, uwagi i wnioski zostaną przeanalizowane przed przyjęciem dokumentu. Sugestie prosimy zgłaszać za pośrednictwem tego formularza do  26 września.

  To ważny moment, ale nie koniec naszej pracy nad dokumentami strategicznymi. Po przyjęciu Strategii będziemy wspólnie pracować nad wstępnymi analizami wykonalności najważniejszych wybranych do realizacji projektów, które wzmocnić mają nasz obszar funkcjonalny. Państwa głos jest ważny.

  Strategia przygotowywana jest w ramach projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, poprzez doradztwo ZMP w strategicznym planowaniu rozwoju partnerstw samorządowych. Projekt realizowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

   

  KLIKNIJ by przejść do formularza ankiety

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30