Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • KONKURS „EKO MAKÓW – CHCĘ ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM” – ROZSTRZYGNIĘTY!

  KONKURS „EKO MAKÓW – CHCĘ ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM” – ROZSTRZYGNIĘTY!

  2021.10.20

  Co roku zaskakuje nas inwencja twórcza naszych młodych Makowian. Co roku mamy ogromny dylemat w wyłonieniu prac, nie mówiąc już o przyznawaniu miejsc. Mimo to, co roku nie poddajemy się i organizujemy kolejne konkursy dla dzieci i młodzieży związane z ekologią i naszym miastem. Może się powtórzymy, ale co roku wyciągamy jeden wniosek – my wszyscy, a szczególnie Ci najmłodsi chcą oddychać CZYSTYM powietrzem! I tego Wam życzymy, a my dokładamy wszelkich starań, aby edukować, przypominać i nagradzać najmłodszych za wytrwałość i upór w dążeniu do tego celu. Dlatego w związku z naszym tegorocznym konkursem: „Eko Maków – chcę oddychać CZYSTYM powietrzem!” w tym roku Jury konkursu (Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim – Anna Winiarek oraz trzech pracowników Urzędu Miejskiego (Kierownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, Promocji i Sportu – Alicja Prejs, pracownik ds. oświaty – Małgorzata Gos oraz pracownik ds. profilaktyki uzależnień, i zdrowia publicznego – Agata Smaga- Lawrenz) zdecydowało o nie nadawaniu miejsc, ale wyróżnić 13 ich zdaniem najlepszych prac, które zostaną nagrodzone i umieszczone w kalendarzu ściennym na 2022 rok. O przyznaniu nagród poinformujemy w oddzielnej wiadomości. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy pięknej wyobraźni, prosimy nie poddawajcie się i zapraszamy za rok!

 • ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU PRZY CMENTARZU

  ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU PRZY CMENTARZU

  2021.10.20

  Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim informuje, że w dniach od 29.10.2021 r. (piątek od godziny 13:00) do 02.11.2021 r. (wtorek do godziny 07:00) ulica Cmentarna będzie ulicą jednokierunkową – z wjazdem z ulicy Moniuszki a wyjazdem w ulicę Armii Krajowej. Szczegóły przedstawia poniższy plan sytuacyjny.

 • ZMIANA KOSZTÓW UPOMNIENIA

  ZMIANA KOSZTÓW UPOMNIENIA

  2021.10.18
 • W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ ŻYCZYMY...

  W DNIU EDUKACJI NARODOWEJ ŻYCZYMY...

  2021.10.14
 • KOLEJNY PRZYSTANEK W OBCHODACH 600-LECIA MIASTA

  KOLEJNY PRZYSTANEK W OBCHODACH 600-LECIA MIASTA

  2021.09.30

  30 września odbyła się konferencja naukowa poświęcona historii Makowa Mazowieckiego. Przy tejże okazji została również otwarta wystawa poświęcona dziejom naszego miast od czasów piastowskich, aż po wiek XXI.

 • STRATEGIA TERYTORIALNA „PARTNERSTWA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO Z TERENU POWIATÓW MAKOWSKIEGO, PRZASNYSKIEGO I PUŁTUSKIEGO” – PRZYJĘTA!

  STRATEGIA TERYTORIALNA „PARTNERSTWA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO Z TERENU POWIATÓW MAKOWSKIEGO, PRZASNYSKIEGO I PUŁTUSKIEGO” – PRZYJĘTA!

  2021.09.30

  Jako Lider projektu chcielibyśmy Państwa poinformować o zakończeniu I etapu projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego”, czego efektem jest podpisana przez wszystkich partnerów Strategia terytorialna. W dalszej części współpracy niezbędne będzie wykonanie studium wykonalności dla wskazanych przez 21 partnerów projektów.

  Przyjęty na poniedziałkowym spotkaniu dokument, definiuje kluczowe wyzwania dotyczące rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru Partnerstwa, wynikające z istniejących uwarunkowań społecznych, ekonomicznych, środowiskowych i infrastrukturalnych, będące podstawą jego konkurencyjności.

  Celem dokumentu jest określenie pożądanych kierunków rozwojowych Partnerstwa, mających na celu poprawę jakości życia jego mieszkańców. Efektem tych prac jest propozycja celów strategicznych, operacyjnych oraz projektów, które uznane zostały za strategiczne. Niniejsza Strategia terytorialna przewidziana na lata 2022-2030 ma być podstawą do wyboru propozycji projektów i inwestycji do przyszłej realizacji; w oparciu o wyznaczoną wspólnie misję, wizję i cele Partnerstwa.

  Dokument został opracowany w ramach projektu „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Materiał został zredagowany przez ekspertów Związku Miast Polskich, we współpracy z członkami Partnerstwa, wśród których Miasto Maków Mazowiecki jest Liderem.

  Prace nad częścią strategiczną trwały od kwietnia do września 2021 roku.

 • BEZ CIEBIE IM NIE POMOŻEMY. SZLACHETNA PACZKA PILNIE POSZUKUJE WOLONTARIUSZY!

  BEZ CIEBIE IM NIE POMOŻEMY. SZLACHETNA PACZKA PILNIE POSZUKUJE WOLONTARIUSZY!

  2021.09.29

  Bez Ciebie im nie pomożemy. Szlachetna Paczka pilnie poszukuje wolontariuszy! Brakuje 8 tys. osób

  Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby blisko 8 tysięcy wolontariuszy, skala pomocy w Paczce będzie w tym roku zdecydowanie mniejsza. To już ostatni moment, by się zgłosić. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.superw.pl.

 • KONKURS PLASTYCZNY "EKO MAKÓW - CHCĘ ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM"

  KONKURS PLASTYCZNY "EKO MAKÓW - CHCĘ ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM"

  2021.09.29

  ZAPRASZAMY PRZEDSZKOLA, SZKOŁY PODSTAWOWE ORAZ SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO WYCHOWAWCZY W MAKOWIE MAZOWIECKIM DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM. ZWYCIĘSKIE PRACE ZOSTANĄ UMIESZCZONE W KALENDARZU ŚCIENNYM  NA 2022 ROK.

  REGULAMIN ORAZ KARTY ZGŁOSZENIOWE SĄ PONIŻEJ DO POBRANIA

 • INWESTYCJE ZAPOBIEGAJĄCE ZNISZCZENIU POTENCJAŁU PRODUKCJI ROLNEJ - WYSTARTOWAŁ NABÓR

  INWESTYCJE ZAPOBIEGAJĄCE ZNISZCZENIU POTENCJAŁU PRODUKCJI ROLNEJ - WYSTARTOWAŁ NABÓR

  2021.09.29

  Od 28 września 2021 r. ARiMR przyjmuje wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r.

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30