Treść strony

Aktualności 2020

Stronicowanie

 • CZERWONE SERCE W CENTRUM MIASTA

  CZERWONE SERCE W CENTRUM MIASTA

  2020.11.26

  Przed Miejskim Domem Kultury został postawiony pojemnik w kształcie serca na nakrętki PET. Chcemy się przyłączyć do akcji proekologicznej i charytatywnej zarazem. Jeśli macie w domu nakrętki i chcecie wesprzeć szczytny cel, zapraszamy do napełniania serca.

 • PLASTIK NIE DO PIECA - PIEC NIE DO PLASTIKU

  PLASTIK NIE DO PIECA - PIEC NIE DO PLASTIKU

  2020.11.26

  Prowadzona od kilku lat przez Fundacja PlasticsEurope Polska kampanii edukacyjno-społeczna pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu. Problem złej jakości powietrza w Polsce, szczególnie dotkliwy w okresie jesienno-zimowym, od dłuższego czasu obecny jest w świadomości publicznej.

 • W TYM ROKU WIGILII MIEJSKIEJ I JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO NIESTETY NIE BĘDZIE

  W TYM ROKU WIGILII MIEJSKIEJ I JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO NIESTETY NIE BĘDZIE

  2020.11.25

  Szanowni mieszkańcy, z przykrością informujemy, że ze wględów epidemicznych Wigilja Miejska oraz Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędą się.

 • JAK MOŻNA SZYBKO SPISAĆ GOSPODARSTWO ROLNE? ZADZWOŃ NA INFOLINIĘ!

  JAK MOŻNA SZYBKO SPISAĆ GOSPODARSTWO ROLNE? ZADZWOŃ NA INFOLINIĘ!

  2020.11.20

  Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?
  Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa – mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.

 • XXVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI LAT 60 I 70 "POWRÓĆMY DO PIĘKNA W SŁOWIE I MUZYCE""

  XXVIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI LAT 60 I 70 "POWRÓĆMY DO PIĘKNA W SŁOWIE I MUZYCE""

  2020.11.19
 • MÓJ ŚWIĘTY MIKOŁAJ

  MÓJ ŚWIĘTY MIKOŁAJ

  2020.11.19

  Każdy wyobraża sobie Mikołaja inaczej, dlatego jest okazja aby swoją wyobraźnię uwiecznić na papierze. Miejski Dom Kultury ogłosił konkurs plastyczny - Mój Święty Mikołaj. Jesteśmy pewni, że prace będą ciekawe i niepowtarzalne. Zapraszamy do udziału!

 • ROLNIKU, SPISZ SIĘ I DAJ WYGRAĆ SOBIE, SWOJEJ GMINIE I POLSKIEMU ROLNICTWU!

  ROLNIKU, SPISZ SIĘ I DAJ WYGRAĆ SOBIE, SWOJEJ GMINIE I POLSKIEMU ROLNICTWU!

  2020.11.13

  Spis rolny jest obowiązkiem i każdy użytkownik gospodarstwa rolnego MUSI się z niego wywiązać! Warto to zrobić tym bardziej, że przy okazji można wziąć udział w licznych konkursach spisowych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

 • 11 LISTOPADA - PAMIĘTAMY

  11 LISTOPADA - PAMIĘTAMY

  2020.11.12

  Narodowe Święto Niepodległości jest dla nas Polaków niezwykle ważne. Znając dzieje Polski, wiemy ile nasi przodkowie musieli poświęcić, by Rzeczpospolita Polska znów pojawiła się na mapach Europy.

 • UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA CMENTARZA KOMUNALNEGO W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA CMENTARZA KOMUNALNEGO W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  2020.11.10

  10 listopada Proboszcz Parafii św. Józefa w obecności Burmistrza Miasta i Radnych Miejskich poświęcił cmentarz komunalny w Makowie Mazowieckim. Ze względu na panującą pandemię uroczystość miała charakter symboliczny.

 • CO BY SIĘ STAŁO, GDYBY NIE BYŁO SPISU ROLNEGO…

  CO BY SIĘ STAŁO, GDYBY NIE BYŁO SPISU ROLNEGO…

  2020.11.06

  Wielu rolników zapomina, jak ważny jest spis rolny - jak dotąd na Mazowszu z tego obowiązku wywiązał się zaledwie co trzeci użytkownik gospodarstwa rolnego. Jeśli ten wynik się znacząco nie poprawi, polskiemu rolnictwu grożą bardzo poważne konsekwencje w przyszłości.

  Rolnicy powinni pamiętać, że najważniejszym i ostatecznym beneficjentem spisu rolnego są oni sami. Jeśli lekceważą obowiązek spisowy, szkodzą przede wszystkim sobie samym.

  ZNACZENIE WYNIKÓW SPISOWYCH DLA GMINY I ROLNIKÓW

  Powszechny Spis Rolny jest jedynym pełnym badaniem polskiego rolnictwa – obejmuje każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Zebrane podczas spisu dane mają zatem wyjątkowe znaczenie i są jedynym wyczerpującym źródłem informacji:

  - do formułowania Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej (dane spisowe wpłyną na wysokość dopłat unijnych oraz kwot produkcji rolnej);

  - o wielkości i strukturze gospodarstw rolnych w gminie oraz stanie i perspektywach rozwoju lokalnego rolnictwa (są wykorzystywane w lokalnych strategiach i planach rozwoju);

  - dla ministerstw i agencji rządowych będąc podstawą do tworzenia polityk sektorowych wspierających gminy, rolników, środowiska wiejskie oraz zapewniających bezpieczeństwo żywnościowe wszystkim mieszkańcom w kraju.

  KONSEKWENCJE NISKIEJ KOMPLETNOŚCI WYNIKÓW DLA GMINY I ROLNIKÓW

  Brak pełnych i rzetelnych danych o stanie rolnictwa na szczeblu gmin może mieć bardzo negatywny i długofalowy wpływ na sytuację polskich rolników:

  - istnieje ryzyko przyjęcia w strategiach regionalnych wspierających rolnictwo czy obszary wiejskie i ich mieszkańców założeń nieadekwatnych do rzeczywistych potrzeb;

   - podział unijnych funduszy dla polskiego rolnictwa w kolejnych latach (a tym samym wysokość dopłat dla rolników) będzie przeprowadzany na podstawie niekompletnych danych;

  - nie będzie możliwe prowadzenie efektywnej polityki rolnej dostosowanej do szczególnych potrzeb gmin na co najmniej 10 lat (czyli do następnego spisu rolnego);

  - brak będzie informacji koniecznych do podejmowania decyzji dotyczących wsparcia konkretnych, zagrożonych gałęzi rolnictwa albo konkretnych obszarów w kraju.

  Rolniku, nie czekaj dłużej ze spisem! Każdy wypełniony formularz, to bardziej precyzyjne dane i bardziej konkretne działania wspierające Ciebie i Twoją rodzinę w okresie najbliższych 10 lat!

  Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30