Treść strony

Aktualności 2020

Stronicowanie

 • 13 października - Dzień Ratownictwa Medycznego

  13 października - Dzień Ratownictwa Medycznego

  2020.10.13
  Dzisiaj, czyli 13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, dlatego składamy najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego - ratowników, dyspozytorów, pielęgniarek i lekarzy, a także wszystkim osobom zaangażowanym w szerzenie idei ratownictwa i pierwszej pomocy.
  Dziękujemy Wam za Waszą ochronę, która szczególnie w dzisiejszych czasach trudnych dla nas wszystkich jest na wagę złota.
 • SPIS ROLNY – CZĘŚCIOWO PRZYWRÓCONO WYWIADY BEZPOŚREDNIE

  SPIS ROLNY – CZĘŚCIOWO PRZYWRÓCONO WYWIADY BEZPOŚREDNIE

  2020.10.13

  W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego. ZACHOWANE BĘDĄ WSZYSTKIE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO!

  Spis metodą wywiadu bezpośredniego może być prowadzony przez rachmistrza pod warunkiem zachowania standardowych zaleceń sanitarnych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Aktualne zasady i ograniczenia znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

  Rachmistrze będą bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa podczas pracy z respondentami. Identyczne zasady bezpieczeństwa musi również zachować użytkownik gospodarstwa rolnego, który zgodzi się na wywiad bezpośredni.

  Jeśli to możliwe, wywiad przeprowadza się w terenie otwartym. Jeśli rachmistrz wybierze opcję spisu telefonicznego, zadzwoni do rolnika z numeru: 22 279 99 99 lub 22 666 66 62.

  Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, powinien podać rachmistrzowi numer telefonu i termin, w którym można przeprowadzić wywiad przez telefon.

  Wywiad bezpośredni nie może być prowadzony z użytkownikami gospodarstw rolnych objętymi kwarantanną i izolacją domową. W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad musi być przeprowadzony przez telefon.

  Każdy rachmistrz posiada imienną legitymację ze zdjęciem. Rolnik może też sprawdzić tożsamość rachmistrza na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ oraz pod numerem infolinii spisowej  (22) 279 99 99.

   

 • ART. FESTIWAL I ZLOT FOOD TRUCKÓW W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  ART. FESTIWAL I ZLOT FOOD TRUCKÓW W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  2020.10.12

  Zapraszamy 23-25 października na Rynek w Makowie Mazowieckim, na którym odbędzie się Festiwal Rękodzieła i Produktów Artystycznych oraz Uczta Uliczna.

 • alt="wręczenie nagrody dla Burmistrza Miasta"

  MAKÓW WYSOKO W RANKINGU „WSPÓLNOTY”

  2020.10.09

  W corocznym rankingu inwestycyjnym magazynu „Wspólnota” Maków Mazowiecki otrzymał siódmą pozycję w kategorii Miasta Powiatowe. Ranking wydatków inwestycyjnych to jedno z najważniejszych zestawień pokazujących aktywność samorządów w Polsce. Statystyka ta daje rzetelny obraz dynamiki rozwoju danego samorządu, znalezienie się wśród dziesiątki spośród 267 miast jest dużym sukcesem, a utrzymanie się po raz kolejny na tej liście daje pewność dobrze wykonanej pracy. Ogłoszenie wyników rankingów pisma „Wspólnota” odbyło się 7 październik podczas Gali Inwestorów Samorządowych zorganizowanej w ramach XVIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach (7-8.10.2020 r.). Podczas uroczystości Maków Mazowiecki reprezentował Burmistrz Miasta Tadeusz Ciak. W rankingu inwestycyjnym brane są pod uwagę wszystkie wydatki majątkowe poniesione w ciągu ostatnich trzech lat. W ubiegłorocznej edycji rankingu nasze miasto znalazło się na 9 pozycji. - To kolejna wysoka lokata naszego miasta w ogólnopolskim rankingu, z której bardzo się cieszę. Od wielu lat staramy się tak planować inwestycje i w taki sposób podejmować wszelkie działania, aby jak najlepiej służyły naszym mieszkańcom. Dotyczy to szczególnie roku 2018 kiedy rozpoczęliśmy realizację wielu projektów. Rewitalizacja zdegradowanego centrum miasta, rewitalizacja budynków przy ul. Mickiewicza, budowa stref rekreacji, utworzenie nowej świetlicy środowiskowej przy ul. Grabowej, stworzenie warunków do funkcjonowania Klubu Seniora, powstanie pierwszego Centrum Społeczno-Kulturalnego Dom Wesołka. A oprócz tego realizacja mniejszych przedsięwzięć finansowanych z programów krajowych lub z budżetu gminy, w tym modernizacja dróg i chodników, oświetlenie, remonty i inwestycje w placówkach oświatowych. To wyróżnienie jest dedykowane wszystkim mieszkańcom naszego miasta, ale w szczególności swój niewątpliwy udział mają tu Radni Rady Miejskiej, a także miejscy urzędnicy, którym serdecznie dziękuję. Oczywiście nie byłoby to też możliwe bez otwartości na nasze problemy Radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz władz centralnych. Nagroda ta, jest też potwierdzeniem, że swoją pracę wykonujemy bardzo dobrze, a rozwój miasta zmierza we właściwym kierunku. Rankingi dopingują nas także do jeszcze lepszej i bardziej wytężonej pracy - tłumaczy burmistrz Tadeusz Ciak.

 • DZWONI RACHMISTRZ? SKORZYSTAJ Z OKAZJI I SPISZ GOSPODARSTWO ROLNE!

  DZWONI RACHMISTRZ? SKORZYSTAJ Z OKAZJI I SPISZ GOSPODARSTWO ROLNE!

  2020.10.08

  16 września pracę rozpoczęli rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej – rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.

  Rachmistrze telefoniczni pracują od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00.  W tych godzinach telefonu mogą się spodziewać ci użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie spisali jeszcze swojego gospodarstwa przez Internet.

  Lista numerów, z których będą dzwonić rachmistrzowie spisowi, będzie dostępna na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie. Będzie też można zweryfikować dzwoniącego przez infolinię.

  Jakie są zalety spisu przez telefon? Jest bezpieczny dla rolnika, bo nie wymaga kontaktu z osobami z zewnątrz. Wypełnieniem formularza zajmuje się rachmistrz, rolnik musi mu tylko podać potrzebne informacje. Koszt połączenia telefonicznego ponosi Główny Urząd Statystyczny.

  Wadą tego rozwiązania jest to, że odbierając telefon rolnik może być zajęty pracą lub nie będzie w tym momencie przygotowany do spisu. Dlatego w pierwszej kolejności warto korzystać z najwygodniejszej metody, czyli samospisu internetowego – wypełniając elektroniczny formularz w domu lub w Gminnym Punkcie Spisowym.

  Można też spisać się przez telefon z własnej inicjatywy, dzwoniąc w dogodnej dla siebie chwili na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Należy wybrać przeznaczony dla spisu telefonicznego kanał „1”, a następnie z pomocą rachmistrza wypełnić spis (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).

 • alt=""

  INFORMACJA O ZGROMADZENIU

  2020.10.06
 • TO JEST CHORE! - KABARET MŁODYCH PANÓW

  TO JEST CHORE! - KABARET MŁODYCH PANÓW

  2020.10.06
 • alt=""

  ĆWICZENIA RENEGADE/SAREX-20

  2020.10.06

  Szef Obrony Cywilnej Miasta Maków Mazowiecki informuje, że w dniach 6-9 października 2020 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

  Podczas pierwszego dnia ćwiczenia (6 października 2020r.) w godzinach 8 00 - 1000 odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu:

  • głoszenie alarmu – dźwięk modułowy trwający trzy minuty,
  • odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

  Przekazany sygnał będzie jedynie sygnałem ćwiczebnym, którego nie należy traktować, jako rzeczywistego zagrożenia.

   

  Szef Obrony Cywilnej

  Miasta Maków Mazowiecki

  /-/ Tadeusz Ciak

 • WESPRZYJ NASZE MIASTO I SPISZ GOSPODARSTWO ROLNE!

  WESPRZYJ NASZE MIASTO I SPISZ GOSPODARSTWO ROLNE!

  2020.10.02

  Rolnicy z naszego miasta, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!

 • SPIS ROLNY BEZ WIZYT RACHMISTRZÓW

  SPIS ROLNY BEZ WIZYT RACHMISTRZÓW

  2020.10.02

  W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.
  Przypominamy, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym i mogą go wypełnić korzystając z dwóch w pełni bezpiecznych metod bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz:

  1. Samospis internetowy – dostępny na stronie Spis Rolny
  2. Spis telefoniczny – należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstw.

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30