Treść strony

Aktualności 2020

Stronicowanie

 • DZWONI RACHMISTRZ? SKORZYSTAJ Z OKAZJI I SPISZ GOSPODARSTWO ROLNE!

  DZWONI RACHMISTRZ? SKORZYSTAJ Z OKAZJI I SPISZ GOSPODARSTWO ROLNE!

  2020.10.08

  16 września pracę rozpoczęli rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej – rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.

  Rachmistrze telefoniczni pracują od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00.  W tych godzinach telefonu mogą się spodziewać ci użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie spisali jeszcze swojego gospodarstwa przez Internet.

  Lista numerów, z których będą dzwonić rachmistrzowie spisowi, będzie dostępna na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie. Będzie też można zweryfikować dzwoniącego przez infolinię.

  Jakie są zalety spisu przez telefon? Jest bezpieczny dla rolnika, bo nie wymaga kontaktu z osobami z zewnątrz. Wypełnieniem formularza zajmuje się rachmistrz, rolnik musi mu tylko podać potrzebne informacje. Koszt połączenia telefonicznego ponosi Główny Urząd Statystyczny.

  Wadą tego rozwiązania jest to, że odbierając telefon rolnik może być zajęty pracą lub nie będzie w tym momencie przygotowany do spisu. Dlatego w pierwszej kolejności warto korzystać z najwygodniejszej metody, czyli samospisu internetowego – wypełniając elektroniczny formularz w domu lub w Gminnym Punkcie Spisowym.

  Można też spisać się przez telefon z własnej inicjatywy, dzwoniąc w dogodnej dla siebie chwili na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Należy wybrać przeznaczony dla spisu telefonicznego kanał „1”, a następnie z pomocą rachmistrza wypełnić spis (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).

 • alt=""

  INFORMACJA O ZGROMADZENIU

  2020.10.06
 • TO JEST CHORE! - KABARET MŁODYCH PANÓW

  TO JEST CHORE! - KABARET MŁODYCH PANÓW

  2020.10.06
 • alt=""

  ĆWICZENIA RENEGADE/SAREX-20

  2020.10.06

  Szef Obrony Cywilnej Miasta Maków Mazowiecki informuje, że w dniach 6-9 października 2020 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-20. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

  Podczas pierwszego dnia ćwiczenia (6 października 2020r.) w godzinach 8 00 - 1000 odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu:

  • głoszenie alarmu – dźwięk modułowy trwający trzy minuty,
  • odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

  Przekazany sygnał będzie jedynie sygnałem ćwiczebnym, którego nie należy traktować, jako rzeczywistego zagrożenia.

   

  Szef Obrony Cywilnej

  Miasta Maków Mazowiecki

  /-/ Tadeusz Ciak

 • WESPRZYJ NASZE MIASTO I SPISZ GOSPODARSTWO ROLNE!

  WESPRZYJ NASZE MIASTO I SPISZ GOSPODARSTWO ROLNE!

  2020.10.02

  Rolnicy z naszego miasta, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!

 • SPIS ROLNY BEZ WIZYT RACHMISTRZÓW

  SPIS ROLNY BEZ WIZYT RACHMISTRZÓW

  2020.10.02

  W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.
  Przypominamy, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym i mogą go wypełnić korzystając z dwóch w pełni bezpiecznych metod bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz:

  1. Samospis internetowy – dostępny na stronie Spis Rolny
  2. Spis telefoniczny – należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstw.
 • ROLNIKU, TWOJE DANE SĄ BEZPIECZNE!

  ROLNIKU, TWOJE DANE SĄ BEZPIECZNE!

  2020.09.23

  Powszechny Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne. 

 • MACOVIA CUP 2020 - GRAMY DLA ZOSI!

  MACOVIA CUP 2020 - GRAMY DLA ZOSI!

  2020.09.23

  Zapraszamy do zapisów na turniej piłki nożnej Macovia Cup 2020, który odbędzie się 11 października na stadionie miejskim w Makowie Mazowieckim. Zapisy u Łukasza Walata do 4 pażdziernika. Środki zgromadzone na turnieju będą przekazane na leczenie Zosi.

 • UWAGA! - INWENTARYZACJA INDYWIDUALNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  UWAGA! - INWENTARYZACJA INDYWIDUALNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA W MAKOWIE MAZOWIECKIM

  2020.09.17

  Niniejszym informujemy, iż w okresie od 18 września 2020 r. do 16 listopada 2020 r., na terenie naszego miasta przeprowadzona zostanie inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła. Pozyskane w jej wyniku dane, pozwolą poznać skalę problemu, związanego
  z użytkowaniem nieekologicznych źródeł ciepła oraz podjąć właściwe działania  inwestycyjne, zmierzające do poprawy jakości powietrza.

  Inwentaryzacja zostanie przeprowadzona przez ankieterów, którzy będą posiadali imienne upoważnienie Burmistrza Miasta Makowa Mazowieckiego. Ankieterzy odwiedzać będą Państwa nieruchomości od poniedziałku do soboty w godzinach:

  900-1900 (poniedziałek – piątek),

  900-1400 (sobota).

  Podczas inwentaryzacji nie będą zbierane dane osobowe, a dane uzyskane na potrzeby ankiety nie będą udostępniane publicznie.

  W celu sprawnego przeprowadzenia inwentaryzacji prosimy o wcześniejsze przygotowanie podstawowych informacji nt. ogrzewania Państwa nieruchomości, tj.: powierzchnia użytkowa budynku, moc kotła, klasa energetyczna kotła, rok jego produkcji oraz rok zainstalowania.

  Inwentaryzację, w imieniu Miasta Maków Mazowiecki przeprowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Makowie Mazowieckim przy ulicy Przemysłowej 5. Wszelkie informacje nt. inwentaryzacji, wizyt ankieterów oraz dystrybucji ankiet można uzyskać w biurze Spółki od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00, bądź telefonicznie w tych samych godzinach (nr tel. 29 7171561).

  Jakość środowiska, w którym żyjemy, w tym czyste powietrze to nasz wspólny cel, dlatego liczymy na Państwa zaangażowanie i współpracę.

  Uwaga!

  W lokalach lub budynkach, których użytkownicy uniemożliwią przeprowadzanie inwentaryzacji uzna się, że ich ogrzewanie następuje z wykorzystaniem najbardziej emisyjnego źródła bezklasowego (nieekologicznego). 

  Zadanie pn. ,,Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie miasta Maków Mazowiecki” zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego
  w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”.  

 • HALO! JESTEM ROLNIKIEM I CHCIAŁBYM SIĘ SPISAĆ

  HALO! JESTEM ROLNIKIEM I CHCIAŁBYM SIĘ SPISAĆ

  2020.09.17

  Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób.  
  Najważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon.  
  Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie. 
  Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy. 
  W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje. 
  Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30