Treść strony

Aktualności 2022

Stronicowanie

 • KONDOLENCJE DLA BLISKICH I RODZINY BYŁEGO NACZELNIKA MIASTA...

  KONDOLENCJE DLA BLISKICH I RODZINY BYŁEGO NACZELNIKA MIASTA...

  2022.08.03

  Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
  Jerzego Jabłońskiego Naczelnika Miasta Makowa Mazowieckiego w stanie wojennym.

 • "WARSZAWA NIE MOGŁA SIĘ NIE BIĆ!"

  "WARSZAWA NIE MOGŁA SIĘ NIE BIĆ!"

  2022.08.01
  1 sierpnia P A M I Ę T A M Y
  rocznica wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
   
  ku pamięci - o godz. 17:00 zatrzymajmy się i uczcijmy minutą ciszy pamięć poległych. "Każda sekunda życia jest warta kilku milionów lat pamięci" cyt. Dorota Terakowska
   
  „Trzeba było przeżyć 5 lat okupacji w Warszawie, aby czuć to, co czuła ludność i żołnierze. Trzeba było żyć dzień po dniu, godzina po godzinie przez pięć lat w cieniu więzienia na Pawiaku, trzeba było w ciągu tych miesięcy widzieć, jak znikają przyjaciele jeden po drugim, odczuć za każdym razem skurcz serca w piersi, trzeba było codziennie słyszeć odgłosy salw tak, że się już przestawało je słyszeć, przyzwyczaić się do nich, jak do dzwonów kościelnych, trzeba było milcząco asystować na rogu ulicy w smutny zimowy wieczór lub świetlisty poranek wiosenny, przy egzekucji dziesięciu, dwudziestu, pięćdziesięciu przyjaciół, braci lub nieznajomych, wziętych przypadkowo z tłumu, spędzonych pod mur, z ustami zaklejonymi gipsem i oczami wyrażającymi rozpacz lub dumę. Trzeba było to wszystko przeżyć, aby zrozumieć, że Warszawa nie mogła się nie bić” cyt. Pułkownika Kazimierza Iranek-­Osmeckiego, szefa Oddziału II (informacyjno-­wywiadowczego) Komendy Głównej AK. Tak opisywał potrzebę wzięcia udziału w patriotycznym zrywie. Jest to fragment broszury „Powstańcy warszawscy”, wyd. IPN, seria „Patroni naszych ulic”. Szczegóły na stronie: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/41192,Powstanie-Warszawskie-boj-o-wolna-Polske.html?fbclid=IwAR1reUCTFQ4INU1rUrFff2cYCAJdimFINMPo2epSZZpQRq2VJtQtDcwjynY
 • KONKURS "BĄDŹMY BEZPIECZNI W WAKACJE"

  KONKURS "BĄDŹMY BEZPIECZNI W WAKACJE"

  2022.07.20
 • KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA DLA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO DO 2030 ROKU

  KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA DLA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO DO 2030 ROKU

  2022.07.13

  Szanowni Państwo,

   

  Informujemy, iż Zarząd Województwa Mazowieckiego przystąpił do opracowania nowego Programu ochrony środowiska dla Województwa Mazowieckiego do 2030 roku. Aktualnie dokumenty zostały skierowane do konsultacji społecznych.

  Termin konsultacji: 30 czerwca 2022 r.– 21 lipca 2022 r.

  Przedmiotowe dokumenty dostępne są na stronie internetowej https://mazovia.pl/ w zakładce konsultacje społeczne oraz w postaci papierowej w siedzibie Departamentu Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa (IV piętro, pokój 418) od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 14:00 – wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty.
  Wobec powyższego zachęcamy do zapoznania się z projektem Programu i projektem Prognozy oraz do zgłaszania uwag i sugestii do ww. dokumentów, w formie pisemnej lub elektronicznej na adres:

  Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Ks. I. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa e-mail: polityka.ekologiczna@mazovia.pl .

 • ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA SZYMONKA!

  ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA SZYMONKA!

  2022.07.08

  Szymonek Kozicki wciąż zmaga się z nowotworem złośliwym przestrzeni zaotrzewnowej i otrzewnowej. Leczenia chłopca podjął się szpital w Barcelonie, jednak koszty leczenia są ogromne.

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30