Treść strony

Aktualności 2022

Stronicowanie

 • WSPARCIE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

  WSPARCIE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

  2022.04.27

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  „Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej ” informuje mieszkańców obszaru LGD  o możliwości uzyskania wsparcia na przedsięwzięcie 3.2.1. „Nowe inicjatywy gospodarcze źródłem rozwoju gospodarczego obszaru Zielonego Szlaku Niziny   Mazowieckiej”

  Szczegóły poniżej:

 • UMOWA Z FIRMĄ STRABAG PODPISANA

  UMOWA Z FIRMĄ STRABAG PODPISANA

  2022.04.21

  Dziś przed południem Burmistrz Miasta Tadeusz Ciak i przedstawiciel firmy STRABAG Rafał Muszyński podpisali umowę na budowę dróg na Osiedlu Rzemiosła i rozbudowę ul. Długiej. Przypominamy, że na tę inwestycję miasto uzyskało dofinansowanie w ramach programu Polski Ład w wysokości prawie 10 mln zł.

 • PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU

  PLANOWANE WYŁĄCZENIA PRĄDU

  2022.04.20

  Wyłączenie prądu planowane jest 27 kwietnia 2022 r. od godziny 9:00 do 13:00 mieszkańcom ulic Bolesława Krzywoustego, Polnej 1 do 27, Wincentego Witosa 9.

 • WYDANIE ALBUMU ZE 150 HISTORYCZNYMI FOTOGRAFIAMI MIASTA NIEPUBLIKOWANYMI Z CZASÓW I I II WOJNY ŚWIATOWEJ

  WYDANIE ALBUMU ZE 150 HISTORYCZNYMI FOTOGRAFIAMI MIASTA NIEPUBLIKOWANYMI Z CZASÓW I I II WOJNY ŚWIATOWEJ

  2022.04.14

  Jednym z etapów projektu: „Kultywowanie tradycji Miasta Makowa Mazowieckiego na jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich poprzez wydanie albumu z historycznymi zdjęciami oraz upamiętnienie losów i wydarzeń na tablicach miejskich”  był druk unikatowego albumu zawierającego ponad 150 niepowtarzalnych kartek pocztowych i fotografii. Ukazują one miasto Maków Mazowiecki, jego mieszkańców jak również żołnierzy niemieckich podczas I i II wojny światowej. Pokaźna część albumu wypełnia kolekcja zdjęć wykonana przez niemieckich żołnierzy, dokumentująca zniszczenia czy działania wojenne. Część zdjęć została wykonana podczas spacerów po mieście – targ na rynku miejskim, czy mieszkańców podczas pracy. Kolejna partia fotografii ukazuje mieszkańców narodowości żydowskiej. Na zdjęciach uwidocznione są również zniszczone kamienice wokół makowskiego rynku. O unikatowości tego albumu świadczy również fakt, że zdjęcia te wykonywane zostały jako kartki pocztowe, które służyły żołnierzom w celach korespondencyjnych. Niektóre z fotografii i kart wymagały żmudnych poszukiwań w zbiorach bibliotecznych i archiwach. Ważnym powodem wydania tego albumu jest nie tylko jego unikatowość, ale również próba zrozumienia tamtych czasów przez nowe pokolenia. W dzisiejszych czasach jest to o tyle trudniejsze, że wysiłek poznania odbywa się niestety już bez świadków tamtych wydarzeń.

  Zdjęcia wykorzystane w albumie pochodzą z kolekcji: Michała Chrzanowskiego i Jarosława Pawła Gryca.

  Powstały album jest częścią całego projektu, który polegał również na usytuowaniu w centrum miasta tablic również z historycznymi zdjęciami, a także zorganizowaniu wydarzenia promującego projekt, w tym przygotowanie rekonstrukcji nadania praw miejskich w Makowie Mazowieckim.

  Projekt został dofinansowany w ramach:

 • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  2022.04.13

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30