Treść strony

Aktualności 2021

Stronicowanie

 • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - PRZYPOMINAMY O ZBLIŻAJĄCYM SIĘ TERMIENIE ZAKOŃCZENIA PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW

  REKRUTACJA DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - PRZYPOMINAMY O ZBLIŻAJĄCYM SIĘ TERMIENIE ZAKOŃCZENIA PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW

  2021.03.24
 • PRACA URZĘDU MIEJSKIEGO OD 23 MARCA 2021 R.

  PRACA URZĘDU MIEJSKIEGO OD 23 MARCA 2021 R.

  2021.03.23

  W trosce o bezpieczeństwo Państwa i pracowników Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim zawiesza aż do odwołania obsługę interesantów w kontakcie bezpośrednim. Prosimy o kontakt telefoniczny (29 71 71 002), za pośrednictwem poczty elektronicznej (urzad@makowmazowiecki.pl) lub załatwianie spraw przez ePUAP.

  W sytuacjach wyjątkowych wnioski, pisma, wypełnione formularze itp. należy składać w skrzynce pocztowej znajdującej się na budynku Urzędu. Osobisty odbiór dokumentów będzie możliwy w terminie wcześniej umówionym telefonicznie z właściwym pracownikiem.

 • SPRAWDŹ JAKIE BĘDĄ PYTANIA W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM 2021 R.

  SPRAWDŹ JAKIE BĘDĄ PYTANIA W NARODOWYM SPISIE POWSZECHNYM 2021 R.

  2021.03.23

  Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

  Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową i mieszkaniową. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych: https://spis.gov.pl/jakie-dane-bedziemy-zbierac-w-narodowym-spisie-powszechnym-ludnosci-i-mieszkan-2021/

  Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

  Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna nastręczać żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą). 

  Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

  Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

  Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom.

  Więcej informacji znajduje się na stronie https://spis.gov.pl.

 • MASECZKI DLA MIESZKAŃCÓW MAKOWA MAZOWIECKIEGO

  MASECZKI DLA MIESZKAŃCÓW MAKOWA MAZOWIECKIEGO

  2021.03.22

  Decyzją Wojewody Mazowieckiego Miasto Maków Mazowiecki otrzymało ponad 30 tys. maseczek ochronnych dla mieszkańców. Aktualnie pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie Mazowieckim na podstawie posiadanej ewidencji  tworzą pakiety maseczek (liczba osób zameldowanych x 3 maseczki). Maseczki niebawem trafią do skrzynek pocztowych makowian. W dystrybucję maseczek zaangażują się pracownicy urzędu oraz wspólnot mieszkaniowych na terenie miasta.

  W trym trudnym czasie dbajmy o siebie przestrzegając zasad bezpieczeństwa DDMA+W /Dystans/ Dezynfekcja/ Maseczka/ Aplikacja #StopCovid/ Wietrzenie pomieszczeń/

 • POWIEDZ SWOJEMU UCZNIOWI O PROGRAMIE STYPENDIALNYM HORYZONTY I DAJ MU SZANSĘ NA NAUKĘ W WYBRANYM LICEUM LUB TECHNIKUM W POLSCE!

  POWIEDZ SWOJEMU UCZNIOWI O PROGRAMIE STYPENDIALNYM HORYZONTY I DAJ MU SZANSĘ NA NAUKĘ W WYBRANYM LICEUM LUB TECHNIKUM W POLSCE!

  2021.03.22

  Jeżeli Twój uczeń osiąga dobre wyniki w nauce, chce się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – przekaż mu informację o Programie Stypendialnym Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

  • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
  • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których prowadzimy warsztaty naukowe, ale również uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
  • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
  • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji.
  • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

  Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1200 złotych netto na osobę. Wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.

  Rekrutacja trwa od 15 lutego i do 31 marca 2021! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: www.efc.edu.pl i na Facebooku: @fundacjaEFC.

  Zapraszamy! Daj szansę swoim uczniom i rozwiń ich potencjał!

  - - - - -

  Fundacja EFC od 11 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich. 

  Fundacja Rodziny Staraków działa od 2008 roku, jej fundatorem jest Jerzy Starak. Misją Fundacji jest wspieranie i promowanie młodych, zdolnych ludzi, tworzenie dla nich optymalnych warunków rozwoju oraz pomoc w realizacji ich pasji i pomysłów na życie.

  Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko 800 uczniów. Obecnie 200 stypendystów uczy się w 19 szkołach średnich w całej Polsce.

Stronicowanie

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30