CIAŁO RZECZYWISTE Wystawa malarstwa
CIAŁO RZECZYWISTE
Wystawa malarstwa
Wystawa „Ciało rzeczywiste” to zbiór malarskich refleksji nad cielesnością rozumianą nie tylko jako fizyczna obecność człowieka, lecz także jako przestrzeń doświadczenia, pamięci i relacji ze światem naturalnym. Ciało, pojmowane w tym kontekście, nie ogranicza się wyłącznie do fizycznej obecności — staje się nośnikiem emocji, intuicji, duchowości i pamięci. Jest to ciało doświadczające, przekształcające się, często nieobecne dosłownie, ale wyczuwalne w strukturze kompozycji, geście malarskim, symbolu czy organicznej formie. „Ciało rzeczywiste” to próba uchwycenia tego, co ulotne i wielowymiarowe, a zarazem osobiste i wspólne. Malarstwo staje się tu nie tylko obrazem rzeczywistości, lecz także formą dialogu – z naturą, z drugim człowiekiem i z własnym wnętrzem.
Prezentowane prace charakteryzuje szczególna uwaga skierowana na detal, bogactwo faktury i malarską teatralność. Posiadają własny język symboliczny, który staje się bramą do głębszej, często introspektywnej refleksji. Obrazy mają charakter kontemplacyjny, zachęcają do zatrzymania się i osobistego odczytania zawartej w nich treści.
„Ciało rzeczywiste” to nie tylko motyw, lecz także doświadczenie — malarska opowieść o obecności, przemianie i wrażliwości. Nie tyle definiuje, co otwiera — na interpretację, na emocję, na bycie w bliskości z tym, co nieoczywiste.
Autorami prac prezentowanych na wystawie są: studentki i student IV roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie:
Aleksandra Pawelec, Anna Tymińska, Majka Salamończyk, Damian Wawrzusiszyn, Agnieszka Żądło.