Treść strony

RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW O ŚWIADCZENIE PIENIĘŻNE ZA ZAPEWNIENIE ZAKWATEROWANIA I WYŻYWIENIA OBYWATELOM UKRAINY

Uprzejmie informujemy, że osoby, które zdecydowały się zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, mogą  ubiegać się o przyznanie świadczenia pieniężnego z tego tytułu. Zgodnie z zapisami rozporządzenia, na podstawie złożonego wniosku osoby udzielające gościny uchodźcom będą mogły ubiegać się o zwrot kosztów pobytu w wysokości 40 zł dziennie za osobę. Taka kwota przysługuje zarówno za osobę dorosłą jak i za dziecko.

Świadczenie będzie przyznawane na podstawie „Wniosku o przyznanie świadczenia” za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia, ale nie dłużej niż za okres 60 dni.
Tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach okres wypłaty świadczenia może zostać przedłużony.

Do wniosku należy dołączyć również „Kartę osoby przyjętej do zakwaterowania”, w której trzeba podać dane przyjętej osoby oraz zaznaczyć, w jakich dniach korzystała lub korzysta z naszej gościnności.
Co ważne, pieniądze będą wypłacane na zasadach refundacji czyli od momentu przyjęcia uchodźców, a nie od chwili złożenia wniosku.

Wniosek o przyznanie świadczenia oraz kartę osoby przyjętej do zakwaterowania można pobrać tutaj oraz w zakładce: pomoc dla Ukrainy na stronie www.makowmazowiecki.pl lub w Urzędzie Miejskim w Makowie Mazowieckim
 

Wypełniony wniosek należy złożyć w  Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Makowie Mazowieckim ul. Polna 1 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.

Więcej informacji pod tel. 29 69 11 401.

 

  • na strone

wstecz

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 7:30 - 15:30
wtorek 7:30 - 16:30 piątek 7:30 - 14:30