Treść strony

40. ROCZNICA PODPISANIA POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH

W 2020 roku obchodzimy 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”.
- Solidarność to nie trend w modzie. Solidarność to przywiązanie do wartości i mówienie o nich codziennie - mówił Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" podczas niedzielnych obchodów 40.rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie.
„Solidarność” powstała na bazie licznych komitetów strajkowych (w tym Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Gdańsku), które z czasem przekształciły się w komisje założycielskie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. NSZZ „Solidarność” został zarejestrowany 10 listopada 1980 roku przez Sąd Wojewódzki w Warszawie. 
Ten ogólnopolski związek zawodowy powstał dla obrony praw pracowniczych i był jednym z głównych ośrodków opozycji przeciw rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i komunizmowi. 
Dzisiaj pamiętamy o tych wszystkich dzielnych ludziach na czele z Lechem Wałęsą, którzy podjęli walkę o godne życie, o prawo do wyrażania swoich poglądów o wolność, na zważając na represje i osobiste koszty jakie przyszło im w swoim życiu zapłacić.  

wstecz

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Kontakt

Dane teleadresowe

ul.: Moniuszki 6,
06-200 Maków Mazowiecki
(29) 717-10-02
www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, środa, czwartek 8:00 - 16:00
wtorek 8:00 - 17:00 piątek 8:00 - 15:00