Urząd Miejski Maków Mazowiecki

Kalendarz

Dziś jest: piątek, 22.06.2018

Linki

ZMARŁ JAN KACPRZYŃSKI PIERWSZY DYREKTOR MDKu W MAKOWIE MAZOWIECKIM

Zmarł Jan Kacprzyński pierwszy dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim Informację o śmierci przekazał nam jego syn Pan Dariusz Kacprzyński.


„Ze smutkiem zawiadamiam, że w dniu 03.02.2018 w Puławach, w wieku 92 lata, zakończył swoje życie Jan Kacprzyński, który w okresie 1962 - 1966 był dyrektorem Domu Kultury w Makowie Mazowieckim. Zawsze pozytywnie wspominał tę pracę, jako poważne wyzwanie, któremu jak miał przeświadczenie, podołał. Dzięki swoim kontaktom powstałym podczas jego wcześniejszej kariery w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze", do nowo działającej placówki mógł zapraszać znanych artystów o najwyższym poziomie, np. Irenę Santor lub Wojciecha Siemiona. Przyjeżdżały też teatry z całym zestawem dekoracji, albo zespoły muzyczne lub wokalne. Na co dzień, w placówce działała świetlica i ćwiczyły miejscowe zespoły amatorskie, odbywały się różne konkursy. Z czasem coraz bardziej okazywało się, że prowadzenie Domu Kultury to przede wszystkim żmudna i odpowiedzialna materialnie praca biurowo-administracyjna, która nie do końca odpowiadała artystycznej duszy Jana Kacprzyńskiego. I to zdaje się było głównym powodem, dla którego zrezygnował z tej pracy i przeprowadzając się do Puław podjął się nauczania gry na instrumentach muzycznych, organizacji i prowadzenia orkiestry dętej, zespołu wokalnego i instrumentalnego, oraz kapeli ludowej przy budujących się Zakładach Azotowych. Jak praca ta mu odpowiadała, świadczy to, że wykonywał ją aż do przejścia na emeryturę. Maków Mazowiecki był jego miastem rodzinnym i czasami odwiedzał go przy okazji kontaktów z rodziną. Z sentymentem spoglądał na budynek Domu Kultury, a będąc już w wieku zaawansowanym, kilka lat temu odwiedził ówczesną dyrekcję, gdzie został bardzo ciepło przyjęty. Jan Kacprzyński, mimo spowodowanego wiekiem osłabienia i czasem silnych wahań stanu zdrowia, do końca był mobilny i sprawny intelektualnie. Grał na pianinie, dużo czytał czasopism, oglądał telewizję i słuchał muzyki. Pokonał go nagły udar mózgu. Uroczystość pożegnania Jana Kacprzyńskiego odbędzie się dnia 10.02.2018. o godzinie 12. w Puławach w Sali Pożegnań przy ul. Kowalskiego 1,  po czym urna z prochami zostanie złożona na Cmentarzu Komunalnym na ul. Budowlanych. Z poważaniem Dariusz Kacprzyński (syn).”

« wstecz

Wyszukaj

Reklama

Nieodpłatna pomoc prawna
Wybory samorządowe 2018
Portal mapowy
Zielony Szlak
Mikroporady
KONKURSY
ADOPTUJ PSIAKA
CZYSTE POWIETRZE
GOSPODARKA ODPADAMI
GODZINY OTWARCIA W MAKOWIE MAZOWIECKIM
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Dane kontaktowe

Urząd Miejski
w Makowie Mazowieckim
Moniuszki 6, 06-200 Maków Mazowiecki (29) 717-10-02 www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl
Godziny otwarcia
Zapraszamy do naszego urzędu poniedziałek, środa, czwartek 8:00 - 16:00 wtorek 8:00 - 17:00 piątek 8:00 - 15:00
Licznik odwiedzin
Nasz serwis odwiedziło już 332315 osób Gratulujemy jesteś jedną z nich!
Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.