Urząd Miejski Maków Mazowiecki

Kalendarz

Dziś jest: środa, 22.11.2017

Linki

Poznaj Maków Mazowiecki

Piękny, urozmaicony krajobraz grodu położonego nad malowniczym brzegiem rzeki Orzyc, bliskość okalających miasto lasów i przede wszystkim mieszkańcy to główne atuty Makowa Mazowieckiego.

Nasze Miasto jest miejscem wyjątkowym i szczególnym, współtworzy serce Polski – Mazowsze. Mamy wiele do zaoferowania: dobrą dostępność komunikacyjną, czytelną strukturę funkcjonalno - przestrzenną miasta, dobrą jakość usług komunalnych oraz dobrze rozwiniętą sieć wodociągową i kanalizacyjną. 

Usytuowanie miasta zapewnia nie tylko szybkie połączenie z największym rynkiem stołecznym, ale daje również możliwość łatwego dojazdu na Mazury. Maków Mazowiecki znajduje się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 60 z drogą krajową nr 57, czyli trasy turystycznej z Warszawy na Pojezierze Mazurskie. Strategia rozwoju naszego miasta wpisana jest w ogólną strategię rozwoju województwa mazowieckiego.

W chwili obecnej dominującą rolę w gospodarce miejskiej odgrywają przedsiębiorstwa branży handlowej. Działalność gospodarczą prowadzą firmy transportowe, gospodarki magazynowej i łączności oraz przedsiębiorstwa budowlane i zakłady produkcyjne związane przede wszystkim z przetwórstwem rolno – spożywczym oraz przemysłem odzieżowym.

Nasze atuty doceniły też duże koncerny lokując swoje oddziały na terenie Makowa Mazowieckiego. Miasto jest zainteresowane przede wszystkim inwestycjami związanymi z rozwojem przemysłu rolno spożywczego, zaplecza turystycznego oraz przemysłu budowlanego. 

Zapraszamy do Makowa Mazowieckiego. Na poznanie zasługuje nie tylko samo miasto, ale i jego bliższe i dalsze okolice. Bliskość lasów, uroczej rzeki Orzyc i Zalewu Miejskiego umożliwiają wędrówki piesze i rowerowe, spływy kajakowe Orzycem, żeglarskie po Zalewie oraz wycieczki ścieżką spacerowoedukacyjną, która oprowadzona została po najatrakcyjniejszych terenach miasta i jego najbliższej okolicy. 

W obiektywie

fot. K. Olzacka
Panorama Miasta
fot. E. Kobylińska
Rynek Miejski
fot. Z. Wyrzykowski
Widok na Orzyc
fot. Z. Wyrzykowski
Widok na miasto znad Zalewu Miejskiego
fot. E. Kobylińska
Kościół Bożego Ciała
fot. Z. Wyrzykowski
Zabytkowa ulica Grabowa
fot. E. Kobylińska
Park Sapera
fot. E. Kobylińska
Zalew Miejski

Wyszukaj

Reklama

Zielony Szlak
KONKURSY
ADOPTUJ PSIAKA
CZYSTE POWIETRZE
GOSPODARKA ODPADAMI
GODZINY OTWARCIA W MAKOWIE MAZOWIECKIM
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Dane kontaktowe

Urząd Miejski
w Makowie Mazowieckim
Moniuszki 6, 06-200 Maków Mazowiecki (29) 717-10-02 www.makowmazowiecki.pl
urzad@makowmazowiecki.pl
Godziny otwarcia
Zapraszamy do naszego urzędu poniedziałek, środa, czwartek 8:00 - 16:00 wtorek 8:00 - 17:00 piątek 8:00 - 15:00
Licznik odwiedzin
Nasz serwis odwiedziło już 9341 osób Gratulujemy jesteś jedną z nich!
Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującej się w górnej części witryny.